Dantel Kolye Yapılışı Resimli Anlatım

 

 

0

 

Evde kolay kolye yapmak isteyenler için bu tür çalışmaları gördükçe paylaşıyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma da hali hazırda dantelleri kolyelere dönüştürebilirsiniz. İnanın uzaktan bakanlar kolyenizin dantel olup olmadığını anlayamayacaklar.

Özel kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz bu güzel kolye çalışmalarını sizde evinizde zorlanmadan yapabilirsiniz. Dantel kolye yapmak isteyenler öncelikle el emeği göz nuru koyu renkteki dantel örneklerini kolye yapımında kullanabilirler. Eğer hali hazırda dantel örneği yoksa, dantel işi yapan bir yakınınıza güzel bir örnek bulup yaptırabilirsiniz.

Daha sonra ip, iğne, makas malzemeleri ile gerisini siz halledebilirsiniz. Resimli anlatımdaki gibi dantel örneğini her iki tarafından kolye yapacağınız kurdele şeridine veya saç bandı ipine geçirerek dantelden kolye yapma çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Bu tür çalışmaları daha önce sitemizde paylaşmıştım. Evde kolay kolye yapmak isteyenler sitemizdeki takı tasarım bölümüne de göz atabilirler.

 

 

El yapımı kolye modelleri ve örneklerini de yine bu yazımın hemen sonunda karşınıza çıkan projelere bakarak inceleyebilirsiniz. Şimdi sizleri dantel kolye nasıl yapılır? sorularınıza cevap olacak resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

dantel-kolye-nasil-yapilir

collier de dentelle – Spitzen-Halsband – lace necklace – lace monile – collana pizzo – collar de encaje

Evde dantelden kolye yapmak için çalışmaya ekleyeceğiniz süsler ile de kolyeyi daha da güzelleştirebilirsiniz. Dantel işinden kolye yapmak için sitemizde daha önce çalışma paylaşmamıştım. Bu çalışmayı kolaylıkla yapabilir ve dantelden kolay kolye yaparak isterseniz satabilir isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız Puf Pohaça Nasıl Yapılır? Resimli Videolu Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir