DANTEL UÇ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Dantel-Uc-Modeli-Yapimi

Havlu veya çarşaf kenarına yapılabilecek dantel uç modeli

Bugün sizlere çok şık ve farklı alanlarda kullanabileceğiniz dantel uç modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu altım ile vereceğim bu modeli çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka göz atsınlar.

Sizlerle sık sık yeni dantel modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Daha çok havlu ucu dantel modeli göstersem de pike ve nevresim takımları süslemek için farklı dantel modelleri de göstermeye çalışıyorum.

Bugün sizlere göstereceğim çeyizlik dantel modeli ise hem havlu kenarı süslemelerin de hemde pike vaya nevresim takımı süslemelerinde kullanılabilecek bir model. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar kolay ama şık bir dantel modeli arıyorlarsa bu modele göz atmalar.

Tığ işi dantel modeli farklı renklerdeki dantel ipleri ile yapılabilecek şık bir model. Mesela pike takımı süslemelerinde renkli dantel ipleri kullanarak hem güzel bir uyum yakalayabilir hem de şık ve gösterişli bir model elde edebilirsiniz. Yastık kılıflarının süslemelerinde de bu model kullanılabilir.

Dantel uç modeli yapımında küçük çiçek motifleri kullanılmış. Burada tek bir seferde işlenen modelde her sırada farklı sayıda küçük çiçekler yapılmış. Bu şekilde istediğiniz uzunlukta çiçek modeli yapabilirsiniz. Burada dantel uç kısmı için kenar bandı yapılmamış dilerseniz siz daha büyük bir dantel modeli yapmak için kenar bandı da yapabilirsiniz.

Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını takip edip kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz. Çeyizler için şık ve kolay modeller arayanlar daha önce gösterdiğim dantel işlerine de göz atabilirler.

Dantel uç modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*