Bahçeye Süs Havuzu Yapmak

Evde bahçeniz varsa ve bahçenize güzel bir süs havuzu yapmak istiyorsanız? bu yazımda paylaştığım çalışma çok hoşunuza gidecek. Bu güzel çalışmayı özetleyecek olursak ; öncelikle bahçenizde bu güzel bahçeye süs havuzu yapma projesini gerçekleştirmeden önce yuvarlak ve fazla derin olmayacak şekilde çukur açmanız gerekir.

Açtığınız çukuru mucur denilen küçük taş parçaları ile öncelikle doldurmalısınız. Böylece zemini sağlamlaştırmış olursunuz. Süs havuzunun şablonu için geniş traktör lastiği kullanabilirsiniz. Yada geniş plastik hortum alıp kesebilirsiniz. Daha sonra dışını pirket veya benzeri tuğlalarla katman katman yapabilirsiniz.

Resimli anlatımda bahçeye süs havuzu yapmak için tüm detaylar sırasıyla verilmiş. Yapmanız gereken adım adım çalışmanın detaylarını yerine getirmek ve bahçenize harika bir süs havuzu yapmak. Evde kolay süs havuzu yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

bahceye-sus-havuzu-yapmak

Evinizin bahçesi varsa mutlaka bu tür süs havuzu projesi yapmayı düşünmelisiniz. Evde süs havuzu yapmak için paylaştığım örnek çalışmanın mutlaka aynısını yapmanız gerekmez. Kendinize göre malzemelerinizi oluşturabilirsiniz. Ama illaki aynısını yapmayı veya çok benzeyen modelini yapmak isterseniz, hazır taşlar satılıyor.

Yapı marketlerde veya mermer türü taş satan büyük satış mağazalarında benzer süs taşlarından bulabilirsiniz. Fiyat olarak biraz pahalı olacağını söyleyebilirim. Evde bahçeye kolay süs havuzu yapmak için tüm malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki adımları takip edip aynısını yapabilirsiniz. Dekorasyon bölümünde çeşitli bahçeye havuz projelerini bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.abeautifulmess.com/2014/09/make-your-own-fire-pit-in-4-easy-steps.html

 

Bahçe Hortumundan Paspas Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bahçe hortumundan paspas, bahçeye hortumdan paspas yapımı ve evde hortum paspas yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir