Balonla Bardaktan Vazo Yapmak

Bu yazımda paylaştığım kendin yap çalışması oldukça kolay ve hemen hemen herkes bu güzel çalışmayı yapabilir. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada ise ihtiyacınız olan malzemeler değişik şekli olan bardak ve balon yeterli oluyor. Bu çalışmaya benzer resimli anlatım ve videolu anlatımları sitemizde kendin yap bölümünde paylaşmıştım.

Sizde balondan harika vazolar yapabilirsiniz. Renkli balonlar alıp, kullanmadığınız şekilli bardaklara giydirerek ağız kısmını delik olarak bıraktıktan sonra vazoyu oluşturabiliyorsunuz. Yapımı oldukça kolay… çünkü hiçbir zorluğu yok. Yapacağınız çalışmada kullanacağınız malzemeler ise şöyle ;

  • renkli balonlar.
  • değişik cam bardaklar.

Gördüğünüz gibi malzemeler çok kolay bir şekilde bulunur cinsten ve hemen yapımına başlayabilirsiniz. Evinizi seviyorsanız bu tür çalışmalarla daha da güzelleştirebilir ve evinize gelenleri şaşırtabilirsiniz. Evde balondan vazo yapmak için diğer çalışmalar hemen bu yazımın sonunda karşınıza gelecek. Onları da inceleyebilirsiniz. Şimdi balonla bardaktan vazo yapmak için resimli anlatımla sizi baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

balonla-bardaktan-vazo-yapmak

Renkli balonlardan vazo yapmak için değişik bardaklara ihtiyacınız var. Bu çalışmayı yaparken balonu bardağın altından itibaren geçirmek ve esnekliğinden yararlanmaktır. Balonun şişirilen ağız kısmı ise her zaman üstte kalacak. Bunu unutmayın, bu sayede çiçekleri veya içine koyacağınız süs objelerini o delikten geçirebileceksiniz. Bu tür çalışmaları çok beğeniyorum. Alışveriş mağazalarından alınmış renkli vazolara benziyor. Sizde buna benzer çalışmaları daha değişik fikirlerde kullanabilir ve ortaya harika çalışmalar çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/217594116

 

Beyaz Atletten Elbise Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. atletten elbise yap, chemises habillées ve dress shirts hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir