Çakıl Taşından Kaktüs Çiçek Yapmak

Bu yazımda sizlere çok güzel bir süs çalışmasının resimli anlatımını paylaştım. Evde bu tür hobiler yaparak eğleniyor iseniz, artık hobilerinize yenilerini katabilirsiniz. Yeni hobiler olarak sitemizde sürekli kendin yap projeleri paylaşıyoruz. Bu yazımda sizlere çakıl taşından kaktüs çiçek yapmak isteyenler için güzel bir anlatımlı resimler paylaştım. Sizde evinizde taşları boyayarak kaktüs görünümüne dönüştürebilir ve süs olarak saksılarda kullanabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaptıktan sonra evinize gelenler uzaktan baktıklarında çakıl taşlarını gerçekten kaktüs sanacaklar. Öncelikle çakıl taşlarından kaktüs çiçeği yapmak için malzemeler şöyle ;

  • deniz taşları.
  • sprey veya sıvı boya.
  • saksı.
  • toprak.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak taşları yeşile boyamanız gerekiyor. Boyadıktan sonra tekrar beyaz boya kalemi ile taşların üzerine çizgiler çizerek onlara kaktüs görünümü verebilirsiniz. Ardından saksıya doldurduğunuz toprağın içine taşları yerleştirerek, ayrı ayrı koyabilir ve kaktüs çiçek görünümünü elde edebilirsiniz. Evde kolay çakıl taşından süs kaktüs çiçek yapmak isteyenler için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

cakil-tasindan-kaktus-cicek-yapmak

Gördüğünüz gibi çakıl taşlarından kaktüs görünümlü süs çalışması oldukça başarılı gözüküyor. Daha önce de sizlere deniz taşından uğur böceği yapmak isteyenler için resimli anlatımlar paylaşmıştım. Aynı şekilde onda da taş boyama işlemi yer alıyor. Bu çalışma da da yine taşları boyuyorsunuz ardından saksıya yerleştirdikten sonra gerçek kaktüs çiçeği gibi görünüyor. Sizde evde kolay deniz taşından kaktüs çiçek çalışması yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://tr.pinterest.com/pin/568649890427136520/

 

Mukavvadan Kolay Süs Paketi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. cardboard bags, kartondan hediye paketi yapmak ve Kartontaschen hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir