Dantelden Kase Yapmak

Evinizde eskiyen ve atmaya kıyamadığınız dantelleri değerlendirebilirsiniz. Bugün ki yazımda sizlere paylaştığım kendin yap projesi olarak eski dantelden kase yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Dantel kap yapmak veya dantelden kaseler yapmak için bu yazımda paylaştığım çalışmanın yapımı oldukça kolaydır.

Basit bir şekilde sizde bu güzel çalışmayı yapabilir ve harika dantel kaselere sahip olabilirsiniz. Evde kolay kase yapmak için daha önce benzer birçok çalışma paylaşmıştım. Dekorasyon bölümünden bu tür çalışmalara ulaşabilirsiniz. Dantelden kolay kase yapmak için öncelikle malzemelere baktığımızda ;

  • dantel örgüler.
  • sıvı yapıştırıcı.
  • cam tabak veya benzeri eşya (kalıp için).

Dantel örgüden kase yapmak için balon da kullanabilirsiniz. Kalıp için kullanacağınız bir topu da düşünebilirsiniz. Bir önceki yazımda balonu kalıp şeklinde kullanarak avize yapmayı anlatan resimli bir anlatım paylaşmıştım. Şimdi sizleri eski dantelden kase yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

dantelden-kase-yapmak

Eski dantellerinizi atmaya kıyamadığınız da bu tür çalışmalarla onlara yeniden hayat verebilirsiniz. Hem güzel dantel kase takımları yapmış olursunuz. Hem de evinizi güzelleştirecek dantel kaplara sahip olmuş olursunuz. Dantelden kolay kase yapmak için diğer çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. Onlara da göz atabilirsiniz. Farklı çalışmalar buldukça sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim. Dantelden avize yapmak için dekorasyon bölümüne bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://blog.freepeople.com/2012/09/diy-lace-doily-bowl/

 

Evde Kolay Dantel Avize Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. dantel avize yapmak, dentelles lustre ve evde dantelden avize yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir