Desenli Kağıttan Minyatür Şemsiye Süs Yapmak

Genelde küçük kek veya pasta için satılan bu desenli kağıtları kullanarak çok güzel ve sevimli şemsiyeler yapabilirsiniz. Dekoratif olarak pencere kenarına yapabileceğiniz bu dekorasyon çalışmasını çok seveceksiniz. Resimli anlatımını paylaştığım desenli kağıttan minyatür şemsiye yapmak isteyenler kolaylıkla adımları takip ederek bu güzel çalışmayı yapabilecekler. Evde minyatür çalışmalar yapıyorsanız inanın bu proje tam size göre… yapımı oldukça kolay olan çalışmanın resimli anlatımında tüm detaylar verilmiş. Desenli kağıttan şemsiye yaparak evinizi güzelleştirmek için TV ünitesi önüne veya pencere kenarlarına sıralayabileceğiniz mükemmel bir çalışma olduğunu söyleyebilirim.

Desenli kağıttan minyatür şemsiye yapmak için malzemeler ise ;

  • desenli kağıt takımı.
  • yapıştırıcı.
  • kürdan türü ince çubuk.
  • yuvarlak boncuk veya benzeri malzeme.
 
 

Şemsiye şeklinde desenli kağıtları rulo haline getirdikten sonra ortasından ince çubuğu geçirip, aralarını hem sıkıştırmak hem de tutmak içi boncuk veya tespih tanesi kullanabilirsiniz. Daha sonra bu işlemi yapıştırarak ilerleyip 3 katlı veya 4 katlı şemsiye yada çam ağacı şekline getirebilirsiniz. Çalışma bittikten sonra inanın harika bir sonuç ortaya çıkacak. Evinizde pencere kenarına veya süs dekoru olarak evinizde istediğiniz bir bölgede kullanabilirsiniz.

Şimdi sizleri desenli kağıttan çam ağacı yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

desenli-kagittan-minyatur-semsiye-sus-yapmak

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yaparak sizde evinizi güzelleştirecek dekoratif çalışmalara imza atabilirsiniz. Evde desenli kağıttan çam yapmak isteyenler resimli anlatımdaki adımları uygulayarak evde kolaylıkla bu güzel ve eğlenceli çalışmayı yapabilirler. Evde kağıttan süs yapmak için daha önce de çeşitli çalışmaları anlatımlarıyla birlikte paylaşmıştım.

source : http://thewowstyle.com/100-diy-christmas-decoration-ideas-inspirations/

 

Evde Tığ İşi Terlik Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde terlik örmek, tığ ile terlik yapmak ve tığ işi terlik modeli hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir