Evde Bahçeye Yapay Su Kuyusu Yapmak

Evde bahçenize çeşitli dekorasyon çalışmaları yapıyorsanız, bu yazımda paylaştığım kendin yap projesinde bahçeye yapay su kuyusu yapmak için resimli güzel bir anlatım paylaştım. Yapımı baştan sonra detaylı bir şekilde gösteriliyor. Sizde evinizde bu güzel çalışmayı yapabilir ve bahçenizi güzelleştirebilirsiniz.

Evde bahçeye su kuyusu yapmak için resimli anlatımda adım adım nasıl yapacağınız gösteriliyor. Öncelikle bahçenizin neresine yapacaksanız, geniş bir yuvarlak yer çizip, o kısmın üzerindeki çimi veya toprağı biraz kaldırmanız gerekiyor.

Daha sonra üzerine mucur veya benzeri çakıl malzemesi koyarak zemini yapabilirsiniz. Daha sonra şekilli taşları yapı marketten alıp, yaptığınız çalışmanın üzerine sıra sıra üst üste koyabilirsiniz. En son aşama olarak son karede bitmiş halini sizde yapabilir ve ister içine naylon yerleştirip, süs havuzu olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz yapay su kuyusu şeklinde süs olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sizi bahçeye yapay su kuyusu yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

bahceye-yapay-su-kuyusu-yapmak

Evde bahçeye taştan yapay su kuyusu yaparak evinize gelenleri şaşırtabilirsiniz. Misafirleriniz evinizin bahçesinde bir su kuyusu olduğunu düşünebilirler. Bu güzel süs çalışması evinizi güzelleştirecektir. Evde taştan veya tuğladan bu tür çalışmaları yapabilirsiniz. Benzer çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap ve dekorasyon bölümlerinde bulabilirsiniz. Bu yazımın da altında karşınıza benzer süs havuzu, su kuyusu veya taştan havuz çalışmaları çıkacaktır. Onları da inceleyebilirsiniz. Evde kolay su kuyusu yapmak için de bu güzel anlatımlı çalışmadan yararlanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://theharpsterhome.wordpress.com/2012/04/12/low-ride-er/

 

Renkli Tahtalardan Paspas Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ahşaptan paspas yap, ahşaptan şekilli paspas ve çıtadan paspas yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir