Evde Boya Yaparken Efekt Uygulamak

Sizlere bu yazımda boya yaparken uygulayacağınız güzel bir efekt çalışmasını paylaştım. Evde boya yaparken efekt uygulamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bir süpürge kullanmak. Çünkü boyayı yaptıktan sonra süpürge ile duvarı yukarıdan aşağıya doğru süpürür gibi elinizi kaldırmadan bu çalışmayı yaptığınızda duvarınızda efektli bir şekil çıkacak.

Bu güzel çalışmayı yapmak için öncelikle güzel bir renk ile evinizi boyamayı düşünmeniz gerekir. Resimli anlatımda mor renk seçilmiş ve bu çalışma uygulanmış. Sizde süpürge ile bu güzel çalışmayı evinizde boya badana yaparken deneyebilirsiniz. Boya yaparken birçok kişi boyadıktan sonra duvarlara sim atar.

Sim attığınızda gece ışıkları yakarsanız duvarınız ışıl ışıl olur. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra bana kalırsa sim de kullanabilirsiniz. Boya yaparken efekt nasıl yapılır? diyenler için öncelikle malzemeler ;

  • boya.
  • süpürge.
  • sim.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk etapta odayı boyamayı tamamlamanız gerekiyor. Tamamladıktan sonra süpürge ile resimli anlatımda gördüğünüz çalışmayı uygulamaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken süpürge ile boyadığınız duvara efekt uygulamak.

 
 

Oldukça basit olan bu çalışmanın resimli anlatımı ise aşağıdadır. Evde boya yaparken kolay efekt yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

boya-yaparken-efekt-uygulamak

Evde duvara kolay efekt boya yapmak için paylaştığım çalışma sayesinde sizde evinizi örnek resimde gördüğünüz gibi güzelleştirebilir ve tasarım harikasına dönüştürebilirsiniz. Evinize gelenler boyanın rengini, cinsini ve nasıl yapıldığını sorabilirler. Hatta evinizi kime boyattığınızı da soracaklardır. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/214487164

 

Evde Keçeden Ekmek Dilimi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. aimant senti, felt magnet ve fühlte Magnet hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir