Evde Dekoratif Saksı Yapmak

Evde dekoratif saksı yapmak isteyenler için güzel bir çalışma paylaştım bu yazımda… sitemizde zaman zaman dekorasyon çalışmaları olarak çeşitli ve ilginç projeleri paylaştık. Bu yazımda ise harika bir saksı süsleme çalışması paylaştım. Tahta çubuklardan saksı süsleme çalışması olarak adlandırabileceğimiz bu çalışma ile geniş saksılarınızı süsleyerek harika bitkiler yetiştirebilirsiniz. Resimli anlatımda adım adım ne yapmanız gerektiği gösteriliyor. Evde dekoratif saksı yapmak için resimli anlatımdaki çalışmanın malzemelerini ise şöyle sıralayabiliriz ;

  • geniş saksı.
  • toprak.
  • tahta çubuklar veya benzeri malzeme.
  • bahçıvan makası.

Malzemeleri kolaylıkla bulabilir veya kendi evinizdeki malzemelere göre yapabilirsiniz. Geniş saksıya toprak doldurduktan sonra tahta çubukları eşit ölçülerde kesip içine kaklamanız gerekiyor. Şekil vererek oval bir biçimde tahta çubukları veya benzeri malzemeyi eşit aralıklarda ve sıklıkta dairesel bir şekil vermeniz gerekiyor.

 
 

Daha sonra katman katman toprak süslemesi veya içine nasıl bir bitki dikecekseniz, işlemi tamamlayabilirsiniz. İnanın içinde büyüyen çiçek veya bitki ve saksının görünümü evinizin dekorunu değiştirecek. Şimdi sizleri evde kolay dekoratif saksı süsleme çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

evde-dekoratif-saksi-yapmak

Evde kolay saksı süsleme çalışmaları ile ilgili sitemizde yer alan dekorasyon kategorisini inceleyebilirsiniz. Evde saksı süsleme çalışmalarını seviyorum. Hem evi güzelleştirecek fikirler ortaya çıkıyor. Hem de farklı dekorasyon fikirleri ile kendinize yeni hobiler edinebiliyorsunuz. Evde dekoratif saksı çalışmaları ile evinizi güzelleştirmeye devam edin. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/8750694

 

Kuru Ağaç Dallarından Saksı Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. decorative flower pots, dekorative Blumentöpfe ve kuru ağaç dallarından saksı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir