Evde Kartondan Avize Yapımı – Resimli Anlatım

Evde Kartondan Avize Yapımı – Resimli Anlatım

Evde pratik yapılan dekorasyon çalışmalarına yeni bir proje ekliyoruz. Bu makalemde sizlere fon kartondan avize yapılışı ile ilgili güzel bir resimli anlatım paylaştım. Fon kartondan avize yapımını çok beğeneceksiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı evinizde eğlenerek kısa sürede yapabilirsiniz. Evde karton koliden avize yapımı için malzemeler ise şöyle ;

  • karton koli.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • cetvel veya metre.
  • ışık ve kablo.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak kartondan resimli anlatımdaki adımda gördüğünüz beşgen şeklini ortaya çıkartmanız gerekiyor. Aynı eşitlikte kestiğiniz karton parçalarını 5’gen şeklinde katman katman yaparak yapıştırmalısınız. Ardından kutu şeklinin tam tersi yani üst üste değil de, bir şeklin üzerine gelecek şekil resimli anlatımdaki gibi çarpık çurpuk dediğimiz ifade ile üst üste yapıştırmanız gerekiyor. Evde kartondan avize yapımı çalışmasında oluşturacağınız şekli kendinize göre değiştirmeniz de mümkün.

 
 

Yaptığınız katmanları istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Ampul ve kablonun geçeceği kartonu ise sabit bir şekilde kesip, tam ortasından delik açarak oluşturmanız gerekiyor. En son tavan katmanı da yapıştırıldıktan sonra karton kutudan avizenizi denemek için prize takıp deneyebilirsiniz. Gerçekten efektif ve dekoratif bir avizeye sahip olmuş olacaksınız. Yapımı basit olan bu çalışmanın daha farklı şekilde olanlarını da yapabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmış. Karton veya başka malzeme de kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-kartondan-avize-yapimi

Avize yapmak için bu çalışmayı farklı malzemelerden de yapabilirsiniz. Tercih size kalmış. Ancak bu resimli anlatımda yapılan çalışma oldukça kolay ve eğlenceli gözüküyor. Denemenizi öneririm. Kolay gelsin.

 

Kot Pantolon Paçası Süsleme başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kot pantolon paçası daraltma, kot pantolon paçası nasıl kısaltılır ve kot pantolon paçası nasıl olmalı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir