Kartondan Yapay Şömine Dekoru Yapmak

Kartondan yapılan çalışmaları sürekli olarak sitemizde paylaşmaya çalıştım. Bu yazımda da yine sizlere harika bir karton çalışması paylaştım. Gerçekten çok güzel ve evinize yapmayı düşünebileceğiniz şık bir dekor çalışması olduğunu belirtmeliyim. Evde kartondan yapay şömine dekoru yapmak isteyenler bu paylaştığım resimli anlatımdan yola çıkarak bu güzel çalışmayı yapabilirler. Kağıt karton kategorisine eklediğim bu çalışmanın resimli anlatımına bakarak kolaylıkla sizde adımları takip edip bu güzel çalışmayı evinizde yapabilirsiniz. Eviniz genişse ve tadilata karşıysanız hatta sadece görüntü olmasını istiyorsanız, bu çalışmayı yapmayı mutlaka düşünmelisiniz.

Kartondan sahte şömine yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kalın karton malzeme.
  • yapıştırıcı.
  • maket bıçağı ve makas.
  • sprey boya.

Malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki gibi sağ-sol ve alt-üst olacak şekilde kartondan şöminenin taslağını çıkartmanız gerekiyor. Ardından parçaları birbirine monte etmeden veya ettikten sonra şömine görünümünü verecek taş şeklini sprey boya ile yapabilirsiniz. Eğer yapamam diyorsanız bilgisayarınızdan tuğla resimlerinin çıktısını alabilir onları da yapıştırabilirsiniz. Ancak boyayla bu işi kolaylıkla yapabileceğinizi tahmin ediyorum. Şimdi sizleri kartondan yapay şömine yapmak için resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum.

 
 

kartondan-yapay-somine-dekoru-yapmak

Yapay şömine dekoru ile evinizi güzelleştirebilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı mukavva kullanarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde kartondan yapay şömine yapmak için resimli anlatımda tüm detaylar adım adım verilmiştir. Eğer yapamadıysanız bile yapacak birilerini bulabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaparak evinizi gerçekten bir şömine varmış görünümü kazandırabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.ehow.com/how_7517749_make-cardboard-christmas-fireplace.html?utm_source=pinterest&utm_medium=fanpage&utm_content=inline&crlt.pid=camp.inANdTY5Ken4&crlt.pid=camp.JEJ8XXYzogG5

 

Kibrit Kutusundan Minyatür Sehpa Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kibrit kutusundan dolap, kibrit kutusundan minyatür çalışma ve kibrit kutusundan minyatür dolap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir