Kavanozdan Lamba Yapılışı

Kavanozdan Lamba Yapılışı

Evinizde bulunan kavanozları kullanarak harika lambalar yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu paylaşımımızda sizlere kavanoz kullanarak nasıl güzel lambalar yapabileceğinizi göstereceğiz. Gerçekten küçük bir çalışma ile harika lambalara sahip olabilirsiniz. Standart lamba kalıplarından veya şekillerinden sıkıldıysanız ve farklı görsel tasarımlar arıyorsanız? bu makalemizden sonra sizde hemen evinizde bulunan kavanozları arayacaksınız.

Evinizde boşta duran kavanozları kullanarak evinize harika dekoratif süs çalışmaları veya ışıklandırma çalışmaları yapabilirsiniz. Evde kavanozdan lamba yapılışı ile ilgili altta örnek çalışmaları paylaştım. Yapılışı oldukça kolay olan bu çalışmalar için malzemeler ise şöyle ;

  • boş kavanoz.
  • plastik kavanoz kapağı.
  • hazır lamba kablosu.
  • delici alet.

Bu malzemeler hemen hemen hepimizin evinde vardır. Sadece kablolu lamba aparatı yoksa bir elektrikçiden kolaylıkla uygun fiyata alabilirsiniz. Daha sonra kavanoz kapağına bir delik açıp, lambanın duy kısmını sabitledikten sonra kavanozu kapatmanız yeterli olacaktır.

Benzer çalışmayı daha değişik fikirlerde sizde değiştirip yapabilirsiniz. Yine benzer çalışmalar bu yazımın sonunda karşınıza çıkacak. O içeriklere de göz atmanızı öneririm. Her gün sizlere dekorasyon amaçlı harika fikirler ve yapılışlarını paylaşmaktayım. Yorumlarınızı eksik etmeyin.

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir2

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir3

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir4

 
 

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir5

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir6

kavanozdan-lamba-nasil-yapilir7

pictures sources : http://www.mitademo.com/

Sizde böyle güzel ve harika lambalar yapabilirsiniz. Alttaki videoda kavanozdan abajur yapılışı gösterilmektedir. Üstte paylaştığım resimli örneklerden yapılışını anlamadıysanız, alttaki anlatımlı videoyu izlemenizi öneririm. Kolay gelsin.

 

 

 

Daha farklı ve hayatınızı kolaylaştıracak fikirleri sizlere paylaşmaya devam edeceğim. Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.

 

Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. eski ayakkabılardan saksı nasıl yapılır, eski ayakkabılardan saksı yapılışı ve eski çizmeden saksı yapılışı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir