Kumaştan Yastık Üstüne Pile Fırfır Yapmak

Evde kolay yapacağınız çalışmaları paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere evde kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı kumaş veya benzeri malzemelerden yapabilirsiniz. Resimli anlatımda nasıl yapacağınız ve tüm aşamalar detaylı bir şekilde verilmiş.

Yapmanız gereken resimli anlatımda ki kumaştan yastık üstüne pile fırfır çalışmasını aşamaları takip ederek tamamlamak. Kumaştan veya keçeden bu çalışmayı yapabilirsiniz. Farklı kumaş benzeri malzemeler de kullanarak yapabileceğinizi söyleyebilirim. Kumaştan yastık süsleme veya pile fırfır yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kumaş.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • dikiş makinesi.
  • yastık.

Malzemeleri temin ettikten sonra kumaş parçalarını yapacağınız pile fırfırı oluşturmak için gerekli boyutlarda uzunca kesmeniz gerekiyor. Makasla kumaşı kestikten sonra iğne iplik ile büzüştürebilir ve sabitleyebilirsiniz. Daha sonra dikiş makinesi ile yastık üzerine geçebilirsiniz. Kumaştan yastık üstüne pile fırfır yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

kumastan-yastik-ustune-pile-firfir-yapmak

Evde kumaştan kolay pile fırfır süsü yaparak yastıklara veya yorganlara da kullanabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım kendin yap projesinde kumaştan veya benzeri malzemeden kolay pile yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Benzer çalışmaları sitemizde bulabilirsiniz. Hatta daha önce keçeden pul süs yaparak yastık süsleme çalışması paylaştığımı hatırlıyorum.

Bu çalışmalara sitemizdeki kendin yap bölümünden ulaşabilirsiniz. Kumaştan yastık süsleme çalışmalarını çok seviyorum. Hem para harcamadan yastıklarınızı yenilemiş oluyorsunuz. Hem de evinizin dekoruna bir nebzede olsa katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Sizde bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirebilir ve evinize gelen misafirleri şaşırtabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/155501

 

Kazak Üstüne Kalp Motifi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. coeur motif chandail, heart motif sweater ve Herzmotiv Pullover hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir