Renkli Tahtalardan Paspas Yapmak

Bu yazımda sizlere kendin yap projesi olarak çok kolay ve basit bir şekilde evinizde yapabileceğiniz paspas çalışması paylaştım. Evde renkli tahtadan paspas yapmak için paylaştığım resimli örnekte bitmiş hali yer alıyor. Yapımı ise son derece kolay olan çalışmada malzeme olarak fazla gereksinim yok. Evinizde sizde kolay malzemelerden bu güzel çalışmayı yapabilir ve evinizin giriş kapısını veya bahçenizin girişini süsleyebilirsiniz. Öncelikle evde renkli tahtalardan paspas yapmak için malzemeleri sıralayacak olursak ;

  • aynı boyutlarda tahta parçaları.
  • renkli sprey boyalar.
  • ip veya tel.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım çalışma aslında çok basit ve kolay bir şekilde yapılabilir. Yapmanız gereken marangoza resimli anlatımda saydığıma göre 40’a yakın aynı uzunlukta ve genişlikte çıta diyeyim artık, tahta parçaları kestirmeniz gerekiyor. Daha sonra farklı renklerde sprey boya ile tüm tahtaları boyayıp, matkap ile ip geçireceğiniz yerleri delmeniz yeterli olacaktır.

 
 

Tel ile de sabitleyebilirsiniz. Hatta deniz tutkalı galiba çok sağlam bir şekilde ahşap parçaları birbirine tutuyor. Ondan kullanabilir ve ip kullanmadan da tahtaları resimli örnekteki gibi birbirine monte edebilirsiniz. Şimdi sizleri yapılmış tamamlanmış renkli tahtadan paspas yapmak için resimli örnekle baş başa bırakıyorum.

renkli-tahtalardan-paspas-yapmak

Renkli tahtadan paspas yapmak için malzemeleri kendinize göre değişebilir veya bunu farklı malzemelerden yapabilirsiniz. Evde tahtadan paspas yapmak için daha önce sanırım benzer çalışma paylaşmamıştım. Resimli örnekte gördüğünüz gibi dış kapıyı oldukça şık ve güzel gösteriyor. Kolay gelsin.

source : http://budgetdecorating.about.com/od/outdoorspace/ss/Diy-Outdoor-Decor-And-Outdoor-Decorating-Ideas_9.htm

 

Eski Traktör Lastiğinden Süs Havuzu Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. araba lastiğinden havuz yap, araba tekerleğinden havuz yap ve bahçeye süs havuzu yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir