Deterjan Kutusundan Telefon Şarj Askılık Yapmak

 

 

3

 

Deterjan Kutusundan Telefon Şarj Askılık Yapmak

Benzerlerini daha önce de paylaşmıştım. Bu bir farklı geldi bunu da paylaşayım dedim. Evet arkadaşlar sizlere bu yazımda boş deterjan kutusundan telefon şarj askılık yapmak isteyenlere resimli bir anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı boş bir deterjan kutusu kullanarak yapabiliyorsunuz. Farklı deterjan kutuları da kullanabilirsiniz. Plastik bir kutu ile bu işi kısa sürede yapabilirsiniz. Bu icat ne işime yarar? demeyin. Çünkü genelde Türk tipi evlerde prizlere sehpa veya bir masa denk getiremeyiz. Genelde de üçlü priz kullanmaktayız. Şimdi yeni yapılan evlerde prizler alçak ve kibar yapılmaktadır.

Bu çalışma sayesinde yapacağınız telefon askılığını yüksek olan prizlere kolaylıkla takıp şarj doldurma işleminizi yapabileceksiniz. Ayrıca evinize gelen misafirlerinde kullanabileceği bu müthiş icat sayesinde telefonları yerlere koymanıza veya sarkıtmanıza gerek kalmayacak. Yapılışını anlatan resimli anlatım öncesi malzemeler ise şöyle ;

  • plastik deterjan kutusu.
  • makas veya maket bıçağı.
  • ispirto kalem.

 

 

Boş deterjan kutusunu resimli anlatımda gösterildiği gibi kestikten sonra maket bıçağı ile veya makas ile kesme işlemini yapabilirsiniz. Kestikten sonra telefonun içine gireceği havuz kısmını kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız çalışma bittikten sonra prize takıp telefonunuzu içine koyup gönül rahatlığı ile şarj işlemlerinizi görebilirsiniz. Deterjan kutusundan şarjlık yapılışını sizde evde mutlaka denemelisiniz. İnanın kullanışlı ve gerekli bir çalışma çok işinize yarayacak.

deterjan-kutusundan-telefon-sars-askilik-yapmak

Son resimde gördüğünüz gibi oldukça kullanışlı olan bu çalışma ile sizde evinize gelen misafirlere bu kolay kullanıma sahip aracıyı verip kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Ev ve iş yerlerinde böylesine güzel yardımcı aparatlar ile hayatı daha da kolaylaştırmak mümkün. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-plastic-bottle-mobile-phone-charger-holder/

 

 

Daha önce paylaştığımız Kartondan Sarkaç Süs Yapmak İçin Şablon başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

3 Yanıt

  1. Çiğdem dedi ki:

    aklıma gelmeyecek şeyleri siz söylüyorsunuz çok yaratıcı bir fikir muhteşem

  2. Nedenler dedi ki:

    çok yaratıcı ve dahiyane bir fikir,paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir