Kalın Çoraptan Minyatür Kardan Adam Yapmak

Evinizde kullanmadığınız kışlık çoraplarınız varsa onları kullanarak minyatür oyuncak kardan adam süsleri yapabilirsiniz. Evde çoraptan kardan adam yapmak için daha önce çok güzel resimli anlatımlı çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımdaki çalışma da yine pratik bir şekilde çoraptan kardan adam nasıl yapılır? sorusuna cevap verir niteliktedir.

Kalın çoraptan minyatür kardan adam yaparak evinizde süs olarak kullanabilirsiniz. Evinizde TV ünitesinin önüne koyabilir veya oyuncak sevdanız varsa bu güzel minyatür oyuncaktan da yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar sayesinde kendinize yeni hobiler edinebilirsiniz. Kalın çoraptan minyatür kardan adam yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • makas.
  • beyaz kalın çorap.
  • yün veya pamuk.
  • renkli düğmeler.
  • atkı yapmak için parça kumaş.
  • iğne iplik.

Malzemeleri temin ettikten sonra çorabı resimli anlatımda gösterildiği gibi keserek işlemlere başlayabilirsiniz. Daha sonra içini pamuk ile doldurduktan sonra iki şişman parça haline getirip, geri kalan kısımları resimli anlatımdaki adımları takip ederek tamamlayabilirsiniz. Evde beyaz çoraptan kardan adam yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

kalin-coraptan-minyatur-kardan-adam-yapmak

Çoraptan kardan adam nasıl yapılır? diye birçok sitede konu başlığı görüyorum. Belli ki bazı ev hanımları veya beyler çoraptan kardan adam yapmayı bilmiyor. Bu yüzden çokça paylaşım yapsam da yine bir çoraptan kardan adam yapma çalışmasını karşınıza getirdim.

Yapımı oldukça kola yolan bu oyuncak kardan adam çalışması ile ister süs olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz sevdiğiniz birisine hediye olarak gönderebilirsiniz. Özellikle kış ayında kar yağdığında bunu birisine hediye olarak göndermeniz çok manidar olacaktır. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/18958356

 

Branda Kumaşından Oturak Salıncak Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bahçeye salıncak yapmak, bahçeye yuvarlak oturak salıncak ve bahçeye yuvarlak salıncak yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir