Kurdele Nakışı İle Zarif Menekşe Çiçeği Yapılışı

Kurdele Nakışı İle Zarif Menekşe Çiçeği Yapılışı

Kurdele ile güzel ve şık el işi yapmayı seven bayanlar, bugün ki yazımızda sizlere çiçeklerin arasında zarafeti ile her zaman çok farklı olan kurdeleden hercai menekşe nasıl yapılır? resimli anlatımını sunacağız.

Kurdele nakışı ilk başta kolay ve basit gözükebilir. Ancak kaygan yada saten bir yapıya sahip olduğu için kurdelelere şekil vermek biraz insanı yorabilmektedir. Aynı zamanda da yapılan şeklin korunması da bir hayli zordur.

Kurdele nakışı hemen hemen artık evimizin her yerinde ve el işlerimizin ise tamamında yada çeyizlik kurdele işleri çeyizlerin vazgeçilmezi olmuş haldedir. Kurdele nakışı ile zarif menekşe çiçeği yapılışını paylaşacağım bu yazımdaki resimli anlatımdan yararlanabilir ve sizde bu güzel çalışmayı kısa sürede evinizde yapabilirsiniz.

Bu tür çalışmaları seviyorsanız sitemizde yer alan kendin yap kategorisine göz atmanızı öneririm. Değişik çalışmalar arıyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi

Kurdele nakışı ile neler yapıldığını sizlere ilerleyen günlerde ki yazılarımızda paylaşmaya devam edeceğiz. İnternette benzeri çok olan bu çalışmaları size resimli olarak tarifini sunacağız.

Çiçekler arasında gül, papatya, menekşe el işleri dekorasyon, keçe çalışmaları ve biblolar ile takılar alanında da kullanılmaktadır. Birçok sanatkar bu çiçeklerden ilham alarak çalışmaktadırlar. Hatta şairler bile bu muhteşem çiçekler üzerine şiirler yazmış ve bestekarlar da yine şarkılar bestelemiştir.

Menekşe nelerden nasıl yapılır? şimdi bu çalışmayı sizlere resimli bir şekilde tarif edeceğiz. Tığ işleri ile haşır neşir olanlara da yine örgü menekşe yapımı paylaşımını ilerleyen günlerde sitemizde paylaşacağız. Keçe menekşe saksıları evinizin her köşesini renklendirecek ve evinizde yaptığınız dekorda da farklılıklar yaratacaktır. Bu çalışmada yine minik mama kavanozları da değerlendirilmiştir.

Çalışmamızda kurdeleden menekşe yapımı çalışmasında 5 cm. genişliğinde saten kurdeleler kullanılmış. Daha küçük kurdele kullanırsanız, daha küçük boyutlarda menekşeler yapabilmektesiniz.

Uygun renklerde ip ve makas kullanmanız gerekiyor. Menekşenin tohumu için kısa birit ip kullanmışlar, bunun için makrome ip veya benzer bir ip kullanmak yeterlidir. Bu güzel kurdele menekşeleri el işleri, takı, kapı çelengi, broş, peçetelere ve hobi çalışmalarını süslemekte de kullanabilirsiniz.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi2

Kare kestiğiniz kurdeleyi resimde görüldüğü gibi katlayın.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi3

 
 

Sonrasında şekil verin ve altından fazlalık kısımları kesin.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi4

Altından saçaklar oluşmaması için ise çakmakla yakın veya gerekirse iğne ile tutturun.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi5

Siyah ve mor kare kurdeleler kesin fakat siyah olan daha küçük olacak şekilde yapın. Resimdeki gibi ikisini birbirine katlayın.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi6

Pilelerini denk getirin ve siyah içte kalacak şekilde kıvırın.

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi7

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi8

evde-kolay-kurdele-nakisi-ile-zarif-menekse-yapimi9

source : http://efachka.ru/journalshowcomments.php?jpostid=276689968&journalid=3424885&go=next&categ=0

Kurdele nakışın da menekşe çiçeği yapımı hazır. Güle güle kullanın.

violetten Band Stickerei – violette broderie au ruban – violet ribbon embroidery

 

Evde Değişik Yastıkların Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. baklava desenli yastık yapımı, different pillows ve evde kolay yastık yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir