ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN YELEK VEYA HIRKA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

erkek-cocuk-hirka4-737x415
Erkek-Cocuk-Yelek-Veya-Hirka-Modeli-Yapimi

Akıllı ip ile erkek çocuklar için yelek veya hırka modeli yapımı

Bugün erkek çocuklarına yapılabilecek çok şık bir yelek veya hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu erkek çocuk yelek modeli yapımı için sizlere detaylı anlatım verilen videoda göstereceğim.

Çocuklar için yapılabilecek farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı çok ama çok basit olan özellikle şiş örgüsüne yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir örgü modeli göstermek istiyorum.

erkek-cocuk-hirka1

Erkek çocuk yelek modeli yapımı için bir tane akıllı ip, bir tane de tek renk siyah bir ip kullanılmış. Eğer siz yelek değilde hırka yapmak istiyorsanız o zaman bir tane daha kolları yapmak için tek renk ipe ihtiyacınız olacak.

Burada yelek modelinde ön tarafta yapılan desenlerin düzgün bir şekilde olması için ipte nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgiler verilmiş. Öncelikle siz burayı takip ederek örgünüze başlamalısınız.

erkek-cocuk-hirka2

Şiş örgüsü hırka modeli yapımı için kol kesimlerinin nasıl yapıldığı da açıklanmış. Buraya dikkat ederek yaptığınız yeleği hırkaya çevirebilirsiniz. Yani bu modeli hırka veya yelek olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Burada videodaki anlatımda Işıl Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel bir anlatım yapmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

erkek-cocuk-hirka3

Erkek çocuk yelek veya hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*