Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı

Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı

Eskiyen her eşyayı genelde atarız. Fakat atmak yerine, onları dönüştürüp daha farklı amaçlarda yine kullanabiliriz. Eskiyen ayakkabılara, çizmelere, botlara sahipseniz bunları atmayın. Nedenine gelince, birazdan paylaşacağımızı resimlerdeki gibi sizde evinizin bahçesine veya evinizdeki çiçek köşelerine harika dekorlar haline getirebilirsiniz.

Balkonunuza farklı tasarımlarda çiçek saksıları yapmayı düşünüyorsanız? bu çalışmayı mutlaka yapmalısınız. Eski çizmeler veya botları kullanarak bu enfes çalışmayı bahçenize yada balkonunuza düşünebilirsiniz.

Gerçekten yaptıktan sonra renkli çizmelerden oluşan saksılar dekoratif olarak çok güzel gözükmektedirler. Eski çizmelerden saksı yapılışı ile ilgili sizlere altta örnek resimler paylaştım. Yapılışını anlatan resimlere gerek yok, çünkü malzemeler şöyle ;

  • eski veya yeni renkli çizme.
  • toprak.
  • gerçek çiçek.

Bu malzemeleri çizmeleriniz yoksa yenisin nalburlardan satın alabilirsiniz. Eski varsa onları kullanabilir ve bahçenizi şenlendirebilirsiniz. Balkonunuza 4 adet farklı renkte çizme alıp bunları duvara veya sıralı bir şekilde köşelere yerleştirebilirsiniz. İnanın görsel olarak sizi çok sevindirecekler.

Sizde bu şekilde dekoratif aksesuarlara dönüştürebilir ve evinizi yada bahçenizi güzelleştirebilirsiniz.

Eskilerinizi atmayın, sizde böyle harika dekoratif aksesuarlar haline getirin. Eskiyen botları veya çizmeleri boyayarak harika süslemelere de dönüştürebilirsiniz. Yada farklı renkteki çizmeleri çarşıdan satın alıp bahçenize dekor olarak da kullanabilirsiniz. TV 8 ‘de yayınlanan ütopya yarışmasında da hangarın girişinde duvara astıklarını görebilirsiniz. Gerçekten güzel bir çalışma ve mutlaka bahçenize yada balkonunuza yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı için yorumda bulun

    Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski Çizmelerden Saksı Yapılışı için ilk yorumu yapabilirsin.