ESKİ HAVLUDAN SARKAÇ KAR SÜS YAPMAK

 

 

2

 

Sarkaç süs yapmak için daha önce keçeden veya kağıttan yapılan çalışmaları paylaşmıştım. Bu yazımda ise sizlere evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz çok güzel ve şirin bir sarkaç süs çalışması paylaştım.

Eski havludan sarkaç kar süs yapmak isteyenler için paylaştığım çalışmada resimli anlatımda tüm detaylar adım adım verilmiş. Yapmanız gereken adımları takip etmek ve bu güzel çalışmayı kısa sürede tamamlayarak bezden sarkaç kar süs yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Değişik renklerden de yapabileceğiniz bu güzel çalışmayı havludan veya benzer polar kumaşından da yapabilirsiniz. Malzemeyi istediğiniz gibi kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Öncelikle kağıttan kar tanesi figürünü ortaya çıkarmak için kalemle üzerini resimli anlatımdaki gibi çizip, makas ile kesmeniz yeterli oluyor. Çıkarttığınız kalıbı havlu kumaşı veya polar kumaşının üzerine şablon olarak çıkarttıktan sonra geriye dikim işlemi kalıyor.

 

 

İçini pamuk veya yün ile doldurabilirsiniz. Daha sonradan dikiş işlemi biter bitmez çocuklarınızın odasına sarkaç süs olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-havludan-sarkac-kar-sus-yapmak

source : http://www.repiny.com/pin-7353.html

 

Daha önce paylaştığımız VİDEO ANLATIMLI ŞİŞ ÖRGÜSÜ KAR TANESİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. buhar odası yapımı dedi ki:

    gerçekten çok hoş ve mantıklı ellerinize sağlık

  2. Nuray dedi ki:

    Bu tür çalışmaları hem seviyorum. hem de araştıranlara yardımcı olmak için bulup, sitemizde paylaşıyoruz. Tekrar beğenmenize sevindim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir