Eski Kazaktan Eldiven Yapmak

 

 

0

 

Evde atmaya kıyamadığınız kazaklarınızı dönüştürerek onlardan harika eldivenler yapabilirsiniz. Evde eski kazaktan eldiven yapmak için paylaştığım resimli anlatımda kazağın neresi kesileceği ve nasıl yapılacağı aşama aşama belirtilmiş. Evde kolay bir şekilde eski kazaktan veya değişik kumaşlardan eldiven yapmak için de resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz.

Bu sayede atmaya kıyamadığınız elbiselerinizi veya eşyalarınızı dönüştürerek harika materyallere sahip olabilirsiniz. Bazen atmaya kıyamadığım penyeleri kesip bez yapıyorum. Fakat bu proje tamamen farklı ve gerçekten eski eşyanın ömrünü uzatacak yeni bir eşyaya dönüştürme işlemi yapılıyor. Eski kazaktan eldiven yapmak için malzeme olarak ;

  • makas.
  • eski kazak.
  • iğne iplik.
  • pamuk veya yün.
  • kalem.

Malzemeleri temin eder etmez eski kazak üzerinden eldiven kalıbını çıkarmanız gerekiyor. Resimli anlatımda yapılan çalışmanın üzerinde parmakları olan bir eldiven yapılmamış. Daha çok baş parmak ve geriye kalan tüm parmaklar için tek bölümlü eldiven yapılmış. Sizde bu güzel çalışmayı zorlanmadan evinizde yapabilirsiniz. Şimdi sizleri evde eski kazaktan eldiven yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 

 

eski-kazaktan-eldiven-yapmak

Resimli anlatımda eski kazaktan eldiven yapımı gösteriliyor. Benzer çalışmaları daha önce de paylaşmıştım. Bu güzel çalışmayı sıcak tepsi tutacağı olarak da keçeden yada kalın kumaştan yapmayı düşünebilirsiniz. Bu kalıbı çocuklarınıza eldiven yapmak içinde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/41710076

 

Daha önce paylaştığımız Evde İpten Bileklik Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir