Eski Kitap Sayfalarından Yapılan Çalışmalar


eski-kitaplardan-yapilan-calismalar7

Eski kitapları değerlendirme

Zamanla yıpranan ve artık kullanılamaz hale gelen kitapları değerlendirmek için güzel örnekler buldum. Bu çalışmaları yaparken yeni kitapları kullanmamanızı öneririm. Ama çok okunmuş ve artık okuyanı kalmayan kitapları bu çalışmaları yapmak için kullanabilirsiniz. Yada elinizde aynı kitaptan fazla olan ciltleri tercih edebilirsiniz.

Eski kitapları değerlendirme çalışması olarak bu örnekleri yapabilir ve evde süs amaçlı kullanabilirsiniz. Kitaplığınız genişse ve işinize yaramayan çok sayıda ciltli yani kalın kitaplar varsa onları değerlendirebilirsiniz.


Eski kitaptan süs yapmak için bu fikirleri ele alabilir ve bir boş zamanda değerlendirip yapabilirsiniz. Yapımı kolay olmayan ve biraz dikkat, sabır isteyen çalışmalar olduklarını söylemek isterim.

Biraz bakınca kolay gibi gelse de yine de yaparken yanlış bir hamle ile komple çalışmayı çöpe atabileceğinizi unutmamanız gerekir. Makas ile çizilen yerleri keserken dikkat etmeniz gerekebilir.

Bu çalışma da maket işlemi ayrı yapılıp, kitabın ortası açılarak monte edilme olayı yapılıyor. Birçok kişi kitabın içindeki sayfaları kesip biçerek yapıldığını düşünebilir. Ancak öyle değil. İncelerseniz kolayca olayı kapabilirsiniz.

Kağıttan Kolay Yelpaze Yapılışı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*