ESKİ KOT PANTOLONDAN KALEMLİK YAPMAK

 

 

0

 

Eski kot pantolondan kalemlik yapmak için bulduğum bu güzel projeyi sizlerle de paylaşmak istedim. Anlatımı olan resimde adım adım uygulamaya geçerek sizde eski kot pantolondan veya eski kot parçalarından çok güzel kalemlikler yapabilirsiniz.

Özellikle de okul çağına giden çocuklarınız için yapmanızı öneriyorum. Yapımı basit ve kolay. Biraz da ben tarif edeceğim. Ben evde daha önceden kottan çerçeve yapımıyla ilgili güzel bir proje yapmıştım. Hatta evime gelen misafirler çok beğenmiş ve nasıl yapılacağının tarifini istemişlerdi.

eski-kot-pantolondan-kalemlik-yapmak

eski-kot-pantolondan-kalemlik-yapmak

Eski kottan cüzdan yapabilirsiniz veya kalemlik yapıp çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Çalışma da yapım şöyle ; Öncelikle kot parçalarını kalemlik boyutunda kesiyorsunuz.

 

 

  • Kot pantolon parçalarını eşit uzunlukta kesin.
  • Eski bir fermuar veya yeni fermuar takımı alın.
  • Dikiş işlemini elde de yapabilirsiniz.
  • Ancak dikiş makinesi ile yapmanızı öneriyorum.

Kot parçalarını cüzdana veya kalemliğe uygun şekilde bir araya getirip diktikten sonra sizde artık kot parçalarından kalemlik veya makyaj kutusuna sahip olmuş olacaksınız. Bu tür çalışmaları yapıp satarak para da kazanabilirsiniz. Boş vaktiniz çoksa bu güzel çalışmayı kendinize göre geliştirebileceğinizi de söylemek isterim.

Anlatımlı ve güzel olan çalışmayı kot parçalarından yada keten kumaştan da yapabilirsiniz. Tarifi yukarıda resimli olarak verilmiş. Ben evde deneyeceğim ve yapınca sosyal medya adresimizden sizlere yayınlayacağım. Sizde yapabilir ve yaparken eğlenebilirsiniz. Keten kumaştan para cüzdanı yapıp etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz.

Kottan cüzdan yapmak veya kot parçalarından kalemlik yapmak gibi benzer çalışmaları daha önce de görmüştüm. Ancak bu güzel proje hem kolay. Hem de kısa sürede yapılabilen özelliklere sahip. Bence öneriyorum yapın ve kendinizi mutlu edin. Çocuklarınıza kalemlik olarak düşünebilirsiniz. Ancak benim önerim kendinize makyaj kutusu olarak yapmanız yönünde olacaktır. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız ÖRGÜ ELDİVEN MODELİ YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir