Eski Penyeden Etek Yapmak

eski-penyeden-etek-yapmak-479x415

Eski penyeleri genelde ben keserim ve temizlik bezi niyetine kullanırım. Umuyorum ki birçok ev hanımı da evde böyle yapıyordur. Fakat eski penyeleri değerlendirerek onlardan yeni etekler yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere eski penyeden etek yapmak isteyenlere güzel bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımlarda tüm detaylar tek tek ayrıntılı bir şekilde verilmiş. Yapmanız gereken eskiyen ve artık kullanmak istemediğiniz tişörtlerinizi bir araya getirmek ve resimli anlatımda gösterilen çalışmayı yapmaya başlamak. Eski tişörtten etek yapabilir ve kıyafet sayınızı arttırabilirsiniz. Nasıl olur? demeyin. Çünkü oluyor. Eski penyeden etek yapımı ile ilgili paylaşacağım çalışmada malzemeler ise şöyle ;

  • eski penye.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • dikiş makinesi.
  • lastik.

Yapmanız gereken penyeyi resimli anlatımda gösterildiği yerlerden işaretleyerek kesmek. Daha sonra iğne iplik ile kısmi yerleri iğne ile tutturduktan sonra ölçünüzü ayarlayabilir ve daha sonra iğne iplikle elle veya dikiş makinesi ile kolaylıkla eski penyeden etek çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı istediğiniz tişörtünüzü kullanarak veya kullanmadığınız penyeleri geri dönüşüm olarak kullanabilir ve yapabilirsiniz.

Şimdi sizleri evde penyeden etek yapmak isteyenler için resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

İstediğiniz penyelerinizi kullanarak harika etekler yapabilirsiniz. Eski tişörtten etek yapmak için başka çalışmalar bulduğumda yine sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik kolay gelsin.

source : http://www.stayathomeartist.com/2011/09/t-shirt-yoga-skirt-tutorial.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*