Eski Tişörtlerden Kapı Süsü Yapımı


eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi6-357x415

Eski tişörtlerinizi atmayın veya onları el bezi yapmayın. Bunun yerine sizlere bu paylaşımda ki gibi onlarla kendinize kapı süsü yapın. Kapınıza harika süsler yapabilir veya bu süsleri yapıp satabilir ve para kazanabilirsiniz. Eski penyeden kapı süsü yapmak için öncelikle farklı renkte veya aynı renkteki tişörtlerinizi bir araya getirmelisiniz.

Daha sonra küçük ponpon çalışmalarında olduğu gibi burada karton üzerine penye parçalarını ponpon yapmak için ip gibi sarmamız gerekecek. Daha önceden sizlere sitemizde çatalla kolay ponpon yapmak isteyenler için anlatımlı resimler paylaşmıştım. Bu çalışma da yine aynı şekilde ponpon yapımı üzerine düşünebilirsiniz. Eski tişörtlerden kapı süsü yapmak isteyenler bu güzel anlatımdan yararlanarak kısa sürede kolay kapı süsü yapabilirler.

Eğlenceli ve güzel olan bu güzel çalışmayı sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk olarak karton tabaka oluşturmanız gerekiyor. Ardından kartonun üzerine penyeyi ip şeklinde kestikten sonra sarmaya başlıyorsunuz. Tüm sarma işlemi bittikten sonra makas ile tekrar sardığınız tişörtü kesmeniz gerekiyor.

Ortaya büyük bir ponpon çalışması çıkıyor. Fakat kapı süsü olarak kullanacağınız için değişik şekiller de verebilirsiniz. Eski penyeden kapı süsü yapmak için şimdi sizi resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi

eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi2


eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi3

eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi4

eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi5

eski-tisortlerden-kapi-susu-yapimi6

garniture de porte de la T-shirt – Türverkleidung von der T-shirt – door trim from the T-shirt – ostium trim a T-shirt – portiera dalla T-shirt – panel de la puerta de la T-shirt

Bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapabilir ve evinizin kapısında kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak para da kazanabilirsiniz. Evde kolay kapı süsü yapmak isteyenler için sitemizde yer alan kendin yap ve dekorasyon bölümünde benzer çalışmalara ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kolay Bileklik Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*