ESKİ YASTAĞAÇTAN DUVARA MONTE SEHPA YAPMAK

1x1.trans

Herkesin evinde yastağaç vardır. Hatta yeni nesil belki de ne olduğunu dahi bilmiyordur. Yastağaç üzerinde hamur açılan, en çok sevdiğimiz baklava, pide, börek veya o tür yiyeceklerin yapıldığı yuvarlak tahta küçük sehpa şeklinde bir araçtır diyebiliriz.

Köy evlerinde halen daha vardır. Kadınlar yere çömelirler ve yastağaç üzerine önce un sonra hamuru koyup, uzun çomak şeklinde sopa ile ileri geri hamuru germe işlemi yaparlar.

Bu yazımda yastağaçtan duvara sehpa yapmak veya ona benzer bir çalışma yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım.

Anlatım dedim, ancak tam olarak nasıl yapıldığı gösterilmemiş. Fakat katlanır yastağaçtan duvara raf yapmak da diyebiliriz aslında bu çalışmaya, ve evde kolaylıkla da yapabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.


eski-yastagactan-duvara-monte-sehpa-yapmak

source

ÖRGÜ PİLOT BAŞLIĞI ŞEKLİNDE BERE MODELİ başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*