ESKİ YASTAĞAÇTAN DUVARA MONTE SEHPA YAPMAK

 

 

0

 

Herkesin evinde yastağaç vardır. Hatta yeni nesil belki de ne olduğunu dahi bilmiyordur. Yastağaç üzerinde hamur açılan, en çok sevdiğimiz baklava, pide, börek veya o tür yiyeceklerin yapıldığı yuvarlak tahta küçük sehpa şeklinde bir araçtır diyebiliriz.

Köy evlerinde halen daha vardır. Kadınlar yere çömelirler ve yastağaç üzerine önce un sonra hamuru koyup, uzun çomak şeklinde sopa ile ileri geri hamuru germe işlemi yaparlar.

Bu yazımda yastağaçtan duvara sehpa yapmak veya ona benzer bir çalışma yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım.

Anlatım dedim, ancak tam olarak nasıl yapıldığı gösterilmemiş. Fakat katlanır yastağaçtan duvara raf yapmak da diyebiliriz aslında bu çalışmaya, ve evde kolaylıkla da yapabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 

 

eski-yastagactan-duvara-monte-sehpa-yapmak

source

 

Daha önce paylaştığımız ÖRGÜ PİLOT BAŞLIĞI ŞEKLİNDE BERE MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir