Eskimeyen Hobiler İğne Oyaları ve Havlular

 

 

0

 

Eskimeyen Hobiler İğne Oyaları ve Havlular

Banyolara ve mutfaklara farklı bir atmosfer kazandırmak için hazırlanan havlu kenarları, bu sene en yeni modelleri ile ilgi çekmeye devam ediyor. Birbirinden güzel danteller ile süslenmiş olan havlu modelleri, hem misafirleriniz şımartmanız için hem de havlularınızı renklendirip güzelleştirmeniz için sizleri bekliyor. Kadınların el becerilerinin ve hayal dünyasının gelişmesi ile birlikte her geçen gün daha güzel modeller gündemde yer alıyor. İçinde bulunduğumuz aman diliminde, havlu dantelleri, neredeyse ülkemizin her yerinde tercih edilen el emeği örneklerden bir tanesi olmuştur.

Havlu kenarları örnekleri, yeni sezonda da en göz alıcı modeller ile karşımıza çıkıyor. Yeni sezonda en çok sevilen havlu örnekleri, yine boncuklu havlu modelleri, iğne oyası havlu örnekleri , desenli havlu kenarları ve isim ve nakış işlemeli havlu örnekleri olarak söylenebilir. Bu alanda hazırlanmış olan en trend ve modern görünüme sahip olan havluları sitemizde kolayca inceleyebilirsiniz.

 

 

Havlular için yapılan kenar motifleri, aslında tığ işi ile yapıldığı zaman daha kolay bitirilebiliyor. Fakat bazı hamarat hanımlar kenar motifleri için iğne oyası tekniğini tercih ediyorlar. İğne oyası havlular, düzgün yöntem ve teknik ile hazırlandığı zaman çok daha güzel ortaya çıkıyor. Çünkü iğne oyası ile yapılan örnekler, her ne kadar zahmetli ve zaman alıcı örnekler olsa da, el işinin sonunda çok daha güzel tasarımlar ortaya çıkıyor. İğne oyası havlu kenarları, iğne ve ipliğin kullanılması ile hazırlanıyor. Bunun için internette anlatımlı videoları seyrederek kolay anlatımlardan sizlerde faydalanabilirsiniz.

Yeni hobiler arayan bayanlar, havlular için kenar süslemelerini uygulayabilirler. Bu sayede yaptıklarını sosyal paylaşım siteleri üzerinden satışa sunan ve ek gelir kazanan birçok bayan bulunuyor. Siz de hem hobi edinip zamanınızı değerlendirirken hem de helal para kazanmak isterseniz, el becerilerinizi kullanarak bazı çalışmalar hazırlayabilirsiniz. Çiçek desenlerinden oluşturulan motifler, papatyalar, üçgen motifler, yine bu sezonda en çok kullanılan motif çeşitleri arasında yer alıyor. Rengarenk ipler ve desenler ile bütünleştirdiğiniz hayal gücünüz sonucunda kendinize özgü motifler tasarlayarak, bunları çeyizlere de koyabilirsiniz. Ayrıca lif modelleri için de buraya tık tık .

 

Daha önce paylaştığımız Evde Grapon Kağıdından Yılbaşı Ağacı Süsü Yapılışı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir