Eva Kağıdından Kabarık Çiçek Yapmak

Eva Kağıdından Kabarık Çiçek Yapmak

Eva kağıdından çiçek yapımı ile ilgili daha önce sizlere birçok çalışmayı paylaşmıştım. Bu makalemde de sizlere eva kağıdından kabarık çiçek yapmak isteyenler için harika bir anlatımlı resim paylaştım. Bu çalışmayı yaparak sürpriz paketlerinin üzerine yapıştırabilirsiniz. Kapı süsü yapımında bu çiçek çalışmasını kullanabilirsiniz. Türlü çalışmalarda bu kabarık çiçek çalışmasını tercih edebilirsiniz.

Öncelikle bu güzel çalışmanın nasıl yapıldığını özetlemek istiyorum. İlk etapta el işi kağıdı veya grapon kağıdı ile de bu çalışmayı yapabileceğinizi söylemek istiyorum. Fakat resimli anlatımda eva kağıdı veya benzeri bir malzeme kullanılarak yapılmış. İlk olarak üç katlı kağıdı üçgen şeklinde getirmeniz gerekiyor. Ardından tekrar içine doğru katlamanız ve üzerine bir yuvarlak yansıma çizmelisiniz. Çizdiğiniz kısımdan makas ile kestiğiniz çalışma üçgen rolünden çıkıp, yuvarlak bir role bürünecek.

Sonrasında ise kat kat yuvarlak yaprak dizesi oluşturmuş olacaksınız. Bu çalışmadan yapacağınız kabarık çiçek çalışmasına ne kadar yaprak kullanmayı düşünüyorsanız o derece oluşturmanız yeterli olacaktır. Şimdi resimli anlatıma bakarak yapmayı deneyin. Alttaki resimli anlatımda eva kağıdından karabarık çiçek yapılışı ile ilgili tüm detaylar verilmektedir.

 
 

eva-kagidindan-kabarik-cicek-yapmak

Yapacağınız bu çalışmayı paket üzeri süsleme olarak düşünebilirsiniz. Yada lastikli bir ip geçirerek süs olarak kullanmak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Resimli anlatımda çalışma için kullanılan malzemeler ;

  • eva kağıdı veya benzeri malzeme.
  • makas.
  • ip.
  • yapıştırıcı.

Yapıştırıcı her ne kadar resimlerde gözükmese de ben yinede ek olarak yazdım. Yapacağınız çalışmada işinize yarayabilir veya yardımınıza koşabilir. Sonuçta kağıt çalışması olduğu için kopma veya parçalanma gibi durumlarla karşılaşmamak için sağlamlaştırmak adına yapıştırıcı kullanmanızı öneririm. Kolay gelsin.

source : http://break-news.com/diy-gift-decorations/

 

Boş Mama Kavanozlarından Yapılanlar başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. boş kavanozdan neler yapılır, boş kavanozdan yapılanlar ve boş mama kavanozlarından yapılanlar hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir