Evde Balondan Sarkaç Süs Yapmak

 

 

0

 

Evde kolay sarkaç süs yapmak için sürekli gördüğüm çalışmaları paylaşmaya çalışıyorum. Hem çok seviyorum, hem de sarkaç süsler evi daha bir güzelleştiriyor sanki… bu yazımda sizlere evde balondan sarkaç süs yapmak isteyenler için güzel bir anlatım paylaştım. Resimli anlatımda nasıl yapacağınız gösteriliyor. Öncelikle küçük minyatür balonları şişirip, üzerine tutkal sürdükten sonra simli ip kullanabilirsiniz. Simli ipi balonun üzerine sardıktan sonra tutkal donar donmaz, balonu patlatabilirsiniz. Ortaya simli ipten yuvarlak sarkaç topu çıkacak. Bu güzel çalışmaya kurumuş ağaç dallarını da ekleyince üzerine bu topları tutturmanız yeterli olacak. Balon boyutunu büyük yapmamaya çalışın. Çünkü kurumuş ağaç dalları ağırlığı kaldıramayabilir. Bu yüzden simli sarkaç topların boyutu yumruk büyüklüğünde olursa iyi olur. Evde balondan sarkaç süs yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Kurumuş ağaç dalları.
  • Minyatür balonlar.
  • Yapıştırıcı.
  • Sim.
  • İp.

 

 

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yukarıda anlattığım gibi öncelikle balonla işe başlayabilirsiniz. Balonu şişirip üzerini tutkal sürdükten sonra simli ip ile sarmanız yeterli olacaktır. Balonu patlatıp simli ipten sarkaç süs çalışmasını da tamamlamış olursunuz. Şimdi sizleri simli ipten balonla sarkaç süs yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

evde-balondan-sarkac-sus-yapmak

Simli ipten sarkaç süs yaparak evinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Büyük bir küp veya vazo sahibiyseniz bu çalışmayı yapabilirsiniz. Kurumuş ağaç dallarına yaptığınız balon sarkaç toplarını yapıştırmanız yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/213156655

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Tığ İşi Sepet Örme başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir