Evde Boncuktan Kolay Bileklik Takı Yapımı

 

 

0

 

İnci boncuklu takı yapmak isteyenler için derlediğimiz bu yazımızda çok kısa sürede kendinize el yapımı takı yapmış olacaksınız. Kolay bulunur malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapımını resimli adımlara bakarak da kolayca öğrenip yapacağınız takı çalışmasını herkes yapabilir.

Evde nasıl takı yaparım diye birçok soru sosyal medya adresimizden bize gelmektedir. Hem bu içerik onlara cevap olacak. Hem de evde basit bir şekilde takı yapmayı hep birlikte öğreneceğiz. Öncelikle bu güzel çalışma için bize neler lazım onlara bakalım ;

Malzeme olarak ;

  • boncuk.
  • misina ipi.
  • makas.
  • kurdele şeridi.
  • iğne.

Malzemeler gördüğünüz gibi her evde bulunur cinsten olup, bir tek inci boncuk malzemesini hobi marketlerden temin etmeniz gerekebilir. Yapılışına geçmeden önce yapacağınız bu çalışmayı bileklik, takı, gerdanlık veya toka olarak da yapabileceğinizi söylemek isterim.

Toka olarak yapmak istediğinizde misina ipi yerine ince lastik türü iplik kullanmanızı öneririm. Şimdi gelelim evde kolayca boncuklu takı nasıl yapacağımıza ;

 

 

İlk olarak misina ipini iğneden geçirerek kurdele şeridini kıvırarak dikermiş gibi geçireceksiniz. Daha sonra bir boncuk, bir kurdele araya gelecek şekilde bu işlemi bitirene kadar veya ne kadar boncuklu kurdeleli sıra yapmak isterseniz o aşamaya kadar sürdüreceksiniz.

Yaparken sıkıca yapmanız önemlidir. Çünkü aralardaki boşluklar çok olursa takı çalışmasında aksaklıklar veya bozulmalar meydana gelebilir. Boncuklu takı yaparken zorlanmayacağınızı söyleyebilirim. Çünkü yapılmış resimleri olduğu için yaptığınızda ortaya nasıl bir şeyin çıkacağını tahmin etmenize gerek kalmadan bitmiş halini görebilirsiniz.

Anlatımlı takılarla yine görüşmek dileğiyle diyorum ve yapacağınız yada yaptığınız bu güzel boncuklu kolyeyi güzel günlerde kullanmanızı dilerim. İyi günler hanımlar.

 

Daha önce paylaştığımız Evde Dondurma Çubuklarından Resim Çerçevesi Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir