Evde El Yapımı Kolye Yapmak

 

 

0

 

Evde El Yapımı Kolye Yapmak

Bu yazımda sizlere çok güzel bir takı tasarım çalışması paylaştım. Evde takı yapmayı sevenler bu çalışmaya bayılacaklar. Kolay bulunabilecek malzemelerden harika kolyeler yapabilirsiniz. Bu çalışmanın adı ise evde el yapımı kolye yapmak isteyenler için el yapımı kolye yapılışı diyebiliriz. Kumaştan kolye yapımı ile ilgili de isimlendirebileceğimiz bu çalışma sayesinde harika bir el yapımı kolyeniz olacak. Kolye yapılışı ile ilgileniyorsanız ve bu tür çalışmaları yapıp satmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle evde kumaştan kolye yapımı ile ilgili malzemeler ;

  • kumaş vb.
  • iğne iplik.
  • ip.
  • inci türü malzeme.
  • keçe.

 

 

Hünerli elleriniz ile öncelikle resimli anlatımda gösterildiği gibi inci benzeri malzemeyi kumaş kurdele ile sarmanız gerekiyor. Sardıktan sonra iğne iplik ile onu sabit hale getirmelisiniz. Ardından keçe veya benzeri bir malzeme ile boynunuza ideal ölçü olarak arka plan yani yapacağınız çalışmaların üzerinde duracağı parçayı hazırlamanız gerekiyor. Daha sonra bu parçayı boynunuza asacağınız kurdele parçasını kesip, birleştirmelisiniz. Son işlem olarak hazırladığınız tek tek inci süslü kurdeleleri bu keçe veya benzeri malzemenin üzerine sabitlemeniz gerekiyor. Çalışma tamamlandıktan sonra ortaya harika bir kolye çalışması çıkmaktadır.

Bu güzel çalışmanın resimli anlatımları ise şöyle ;

Bu güzel çalışmayı yapıp turistik yerlerde çok rahatlıkla satabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar bu çalışmayı mutlaka öğrenmeli ve yapmayı denemelidirler. Sitemizde yer alan kendin yap bölümü ile takı tasarım bölümünde bu tür çalışmalara çoğunlukla rastlayabilirsiniz. Yapımını anlatan detaylı anlatımları da yine ilgili bölümlerde bulabilirsiniz.

source : http://mentootlet.blogspot.hu/2015/09/rongynyaklanc.html

Daha önce paylaştığımız Hasır İple Kukla Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir