Evde Eski Gazetelerden Abajur Yapımı – Resimli Anlatım

 

 

0

 

Evde Eski Gazetelerden Abajur Yapımı – Resimli Anlatım

Evde çoğumuzun eski okunmuş gazeteleri vardır. Kimi zaman gazetelere bir şeyler sararız ve paketleriz. Kimi zaman ise gazeteleri pikniğe giderken çokça işimize yararlar. Ancak bu yazımda paylaşacağım çalışmayı da yine eski gazetelere ihtiyaç duyarak yapacağız. Öncelikle hazır bir abajurunuzu da bu iş için kullanabilirsiniz. Yada sıfırdan bir ampul ve kablo düzeneğinin üzerine bu çalışmayı da örebilirsiniz. Resimli anlatımda gösterildiği gibi eski gazeteleri veya dergi sayfalarını kıvırıp, uzun çubuklar haline getiriyorsunuz. Gazete veya dergiler şeffaf olacağı için gece ışık yandığında ortaya enfes bir görüntü çıkacak… Gazete kağıtlarını kıvırdıktan sonra, abajurun etrafına tutkal yardımı ile birbirine yapıştırmanız yetecek. Resimli anlatımdaki adımları takip ederek bu güzel çalışmayı sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

 

 

evde-eski-gazetelerden-abajur-yapimi

Papierlampenschirm – paper lampshade – abat-jour papier

 

 

Daha önce paylaştığımız 2016 Ahşap Kasalardan Yapılan Dekorasyonlar başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir