Evde Grapon Kağıdından Yılbaşı Ağacı Süsü Yapılışı

1x1.trans

Evde Grapon Kağıdından Yılbaşı Ağacı Süsü Yapılışı

Grapon kağıdı veya el işi kağıdı ile bu güzel çalışmayı sizde yapabilirsiniz. Seçeceğiniz renk tabi ki çam ağacının rengi yeşil olmalıdır. Yeşil el işi kağıtlarından yılbaşı ağacı şeklinde süsleme yapabilir ve bu güzel süs çalışmasını evinizin bir köşesinde kullanabilirsiniz. Evde grapon kağıdından yılbaşı ağacı süsü yapılışı ile ilgili öncelikle bu çalışmanın yapımında kullanacağınız malzemeleri sayalım.

  • yeşil el işi kağıdı veya grapon kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • pipet veya benzeri çubuk.
  • cam kavanoz veya benzeri.
  • pamuk ve tıpa yada kapak.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra öncelikle resimli anlatımın paylaşacağım çalışmanın yapılışı ile ilgili özetini anlatmak istiyorum. Krapon kağıdını 4/5 farklı boyutta yuvarlak olarak kesmeniz gerekiyor. Ardından kestiğiniz yuvarlakları katlama tekniği ile resimlerdeki şekle getirmeniz gerekli… daha sonra ortasından bir delik açıp, pipeti veya çubuk olarak kullanacağınız objeyi içinden geçirerek üst üste yılbaşı ağacının yapraklarını oluşturmanız gerekiyor. Tüm bu işlemin sağlam olabilmesi için yapıştırıcı kullanmalısınız. Yaptığınız çalışmayı sabitlemek için bir mantar tıpa veya pet şişe kapağını delip sabitleyici olarak kullanabilirsiniz. Cam kavanoza koyabilir ve dekoratif bir görsel süs olarak da kullanabilirsiniz.

Yaptığınız çalışmanın son kısmı bu şekilde olmalıdır. Yapımı oldukça kolay olan bu güzel süs çalışmasını yaparak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Hatta turistik yerlerde bu çalışmayı çok rahat bir şekilde güzel paralara da satabilir ve aileniz için ek kazanç elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Papierbaum – paper tree – arbre de papier

Evde Mozaik Pasta Nasıl Yapılır? - Anlatımlı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*