Evde Kartondan Minyatür Tavşan Oyuncak Yapımı

evde-kartondan-minyatur-tavsan-oyuncak-yapimi4-680x415

Evde Kartondan Minyatür Tavşan Oyuncak Yapımı

Evde çocuklarınıza basit malzemelerden kolay oyuncaklar yapabilirsiniz. Bununla ilgili daha önce birçok paylaşımda bulunmuştum. Bu makalemde sizlere evde kartondan minyatür tavşan oyuncak yapımı çalışması paylaştım. Evde küçük karton kutuları kullanarak yapabileceğiniz bu çalışma için öncelikle tavşanın kafası bölümünü çizmeniz gerekiyor. Ardından çizdiğiniz tavşan kafa şemasını kesip, gözlerini oluşturduktan sonra karton kutunun başına monte etmeniz yeterli oluyor.

Hemen arkasına bir ponpon kuyruk çizip kestikten sonra yapıştırarak karton tavşan çalışmasını tamamlayabiliyorsunuz. Benzer çalışmaları aynı şekilde karton kutu kullanarak yapabilirsiniz. Kullanacağınız karton kutular ilaç kutuları olabilir. Öksürük şurubu kutuları biraz büyük olur onları tercih edebilirsiniz. Yine bonibon kutuları veya çikolata kutularını da bu güzel minyatür tavşan oyuncak yapımında kullanabilirsiniz. Bu tür küçük çalışmaları süs olarak da evinizde kullanabilirsiniz. Karton veya maket çalışmalarını beğeniyorsanız sitemizde yer alan maket bölümünde birçok çalışmayı anlatımlı olarak paylaştım. Göz atmanız yeterli olacaktır.

Kartondan yapılan çalışmaları da yine karton bölümünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Şimdi geçelim kartondan tavşan oyuncak yapımı çalışmasına ;

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça basit olan bu çalışmayı sizde yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra inanın çocuklarınız bu oyuncağı çok beğenecekler. Yapımı basit olduğu için onlar oyuncağı bozsa bile siz tekrar aynısını yapabilirsiniz. Yine bu güzle çalışmayı yaparak evinizde süs olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.thecrafttrain.com/1/post/2014/04/printable-easter-bunny-sweet-box-wraps.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*