Evde Kartondan Minyatür Tavşan Oyuncak Yapımı

 

 

1

 

Evde Kartondan Minyatür Tavşan Oyuncak Yapımı

Evde çocuklarınıza basit malzemelerden kolay oyuncaklar yapabilirsiniz. Bununla ilgili daha önce birçok paylaşımda bulunmuştum. Bu makalemde sizlere evde kartondan minyatür tavşan oyuncak yapımı çalışması paylaştım. Evde küçük karton kutuları kullanarak yapabileceğiniz bu çalışma için öncelikle tavşanın kafası bölümünü çizmeniz gerekiyor. Ardından çizdiğiniz tavşan kafa şemasını kesip, gözlerini oluşturduktan sonra karton kutunun başına monte etmeniz yeterli oluyor.

 

 

Hemen arkasına bir ponpon kuyruk çizip kestikten sonra yapıştırarak karton tavşan çalışmasını tamamlayabiliyorsunuz. Benzer çalışmaları aynı şekilde karton kutu kullanarak yapabilirsiniz. Kullanacağınız karton kutular ilaç kutuları olabilir. Öksürük şurubu kutuları biraz büyük olur onları tercih edebilirsiniz. Yine bonibon kutuları veya çikolata kutularını da bu güzel minyatür tavşan oyuncak yapımında kullanabilirsiniz. Bu tür küçük çalışmaları süs olarak da evinizde kullanabilirsiniz. Karton veya maket çalışmalarını beğeniyorsanız sitemizde yer alan maket bölümünde birçok çalışmayı anlatımlı olarak paylaştım. Göz atmanız yeterli olacaktır.

Kartondan yapılan çalışmaları da yine karton bölümünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Şimdi geçelim kartondan tavşan oyuncak yapımı çalışmasına ;

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça basit olan bu çalışmayı sizde yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra inanın çocuklarınız bu oyuncağı çok beğenecekler. Yapımı basit olduğu için onlar oyuncağı bozsa bile siz tekrar aynısını yapabilirsiniz. Yine bu güzle çalışmayı yaparak evinizde süs olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.thecrafttrain.com/1/post/2014/04/printable-easter-bunny-sweet-box-wraps.html

 

 

Daha önce paylaştığımız Evde Kolay Örgü Lif Yapımı Şablonu başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir