Evde Kartondan Palyaço Yapmak

 

 

0

 

Bugün ki kendin yap projemde sizlere çocuklarınızla birlikte yapacağınız çok güzel bir kartondan palyaço yapmak için resimli anlatım paylaştım. Daha doğrusu paylaştığım çalışma bir şablon ve nasıl yapılacağı gösterilmemiş. Ama şablonun çıktısını alarak çocuklarınızla birlikte palyaçonun parçalarını renkli boyayabilir ve karton palyaço çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Daha önce sanırım evde palyaço yapmak için bir çalışma paylaşmadım. Bu yazımda paylaştığım şablonu istediğiniz şekillerde kullanabilirsiniz. Evde kolay palyaço resmi boyamak için de bu güzel çalışmayı kullanabilirsiniz. Çıktısını alıp, çocuklarınıza karton şeklinde hazırlayabilir ve boyamalarını sağlayabilirsiniz.

Evde bu tür çalışmalar ile çocuklarınızın el becerilerinin ve hayal gücünü kullanarak kendilerini yetiştirmelerine de katkıda bulunmuş olursunuz. Evde kolay yapılan çocuk etkinliklerine örnek olarak bu güzel çalışmanın resimli şablonu ise şöyle ;

 

 

evde-kartondan-palyaco-yapmak

Şablonun çıktısını alıp, veya ekranınızdan kopya kağıdı ile kalıpları çıkarabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı keçeden de yapabilirsiniz. Keçe parçalarını şablonda ki gibi kestikten sonra birbirine dikebilir veya yapıştırabilirsiniz. Kartondan bu tür çalışmalar yaparak çocuklarınızın odasına süs olarak da kullanmayı düşünebilirsiniz. Evde kolay palyaço resmi boyama kitabı olarak da bu güzel örneği değerlendirebilirsiniz.

Oyuncak palyaço yapmak için de bu güzel örneği kullanarak kumaştan aynı parçaları arka kısmına da yapıp, dikebilirsiniz. Böylece kumaş palyaço yastık yapmış olursunuz. Oyuncak olarak da yine bu güzel şablonu değerlendirebileceğinizi belirtebilirim. Sizde evinizde çocuklarınıza veya evinize süs olarak kumaştan palyaço oyuncak yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://1g-l.blogspot.com/2012/03/eva-sunger-nasl-yaplr-merak-edenler.html

 

 

Daha önce paylaştığımız Kurdele Boncuktan Bileklik Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir