Evde Kolay Hediye Kutusu Yapılışı – Resimli Anlatım

evde-kartondan-hediye-kutusu-yapimi2-449x415

 

Kolay hediye paketi nasıl yapılır diyenler için güzel bir bölümdeyiz. Altta kolayca öğrenip evde kullanabileceğiniz bir paket hazırlama yöntemi yer alıyor. Resimli örnekteki gibi öncelikle yapmanız gerekenleri özetleyecek olursam, ilk olarak 4 yapraklı bir karton kesmeniz gerekiyor.

Daha sonra kestiğiniz yapraklı kartonu cetvelle çizim yaptıktan sonra ilgili yerlerden içe doğru katlamanız gerekmektedir. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı önerim renkli mukavvalardan yapmanız yönünde olacak. Bu sayede hem çok güzel saklama kabı kartondan yapmış olacaksınız.

Hem de sevindirmek veya şaşırtmak istediğiniz kişilere kartondan kolay hediye paketleri hazırlamış olacaksınız. Bu güzel çalışma için ihtiyacınız olan malzemeler ise şöyle ;

  • Renkli kartonlar.
  • Makas.
  • Yapıştırıcı.
  • Kurdele.
  • Cetvel.
  • Kalem.

Malzemeleri kolayca temin edebilirsiniz. A4 kağıdından dahi yapabilirsiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı renkli karton parçalarından da hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınızla yapmanızı da öneriyorum.

Renkli kartonda hediye kutusu

evde-kartondan-hediye-kutusu-yapimi

Renkli kartonu öncelikle resimlerde görüldüğü gibi yonca yaprağı şeklinde 4 yaprağı olacak biçimde kesmeniz gerekiyor. Keserken kalemle gelişi güzel çizerek de hazırlayabilirsiniz. Yada bir papatya çizebilirsiniz.

evde-kartondan-hediye-kutusu-yapimi2

Daha sonra kestiğiniz kartonun her yaprak ucuna bir delik açmanız gerekiyor. Bu deliklerden kurdele ile süs veya şerit bağlayıp süsleme yapacaksınız. Kalemle resimlerde gördüğünüz gibi merkez yani orta kısmını kare, diğer kısımları ise üçgen olarak çizim yapmanız gerekiyor.

Mutlaka bu güzel projeyi çocuklarınızla yapın. Hem eğleneceksiniz. Hem de onların el becerilerinin gelişmesine yardımcı olmuş olacaksınız. Çizim işleminden sonra da kıvırma yani katlama işlemi yapacaksınız. Bu kadar kolay. Umarım anlatabilmişimdir. Kolay gelsin.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*