Evde Kolay Maden Suyu Kapaklarından Buzdolabı Süsü Yapımı

 

 

0

 

İlk yaptığım süsleme çalışması maden kapaklarıyla olmuştu. Bu çalışma da hemen hemen ona benziyor ve kısaca sizlere tarif edeceğim. Maden suyu kapaklarından buzdolabı süsü yani magnet yapımı aslında çok kolay. Tek yapmanız gereken kapakları boyamak. Arkasına da mıknatıs yapıştırınca alın size magnet süs yaptınız.

Yapımı o kadar kolay ki her türlü şekli verebilir veya neye isterseniz boyayarak mıknatıs yapıştırıcı ile bu işi hemen görebilirsiniz. Gazoz kapağından magnet nasıl yapılır diyenler olmuştu. Hem onlara cevap, hem de bende eskiden yaptığım bu güzel çalışmayı hatırlayınca mutlu olmuş oldum.

Maden suyu kapaklarından magnet

Öncelikle temin etmeniz gereken malzemeler var. Bunlar aslında çok basit. Sulu boya veya farklı boya, yapıştırıcı, mıknatıs parçası yeterli oluyor. Malzemeleri temin ettikten sonra da yapmanız gereken kapakların üstüne istediğiniz bir şeyi çizmek. Ben de bu çalışmadaki gibi uğur böceği çizmiştim.

Yapılışı o kadar kolay ki hiç birşey çizmeseniz bile üzerine yazı yazarak da duvar süsü veya buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Hemen altta yapılmış bir örnek resim var. Yine kavrayabilmeniz için videolu anlatım da bulunuyor.

 

 

evde-maden-suyu-kapaklarindan-buzdolabi-susu-yapimi

Yaparken eğleneceğiniz bir çalışma ve keyif alarak yaptığım zamanı hatırladım. Sizde kısa sürede ister kendi başınıza isterseniz eşinizle yada çocuklarınızla bu güzel sevimli süs çalışmasını yapabilirsiniz. Kapakları açıp, değişik şekillerde verebilirsiniz.

Hatta bir blogda görmüştüm. Kerpeten ile kapaklara şekil verilmiş ve kelebek şeklinde magnetler yapılmıştı. Ancak biraz zor ve elinizi kesebileceğinizden o tür süsler yerine bu güzel süsü denemenizi isterim. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız Evde Eski Külotlu Çoraptan Kullanışlı Çanta Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir