Evde Kolay Püskül Nasıl Yapılır? 2 Dakikada Püskül Yapımı

evde-kolay-puskul-yapimi-737x415

Püsküller son yıllarda aksesuarlara da girdi ve kullanım alanları çok yaygınlaştı. Püskül küpeler en trend küpe modelleri arasında. Giysilerde, şallarda, atkı ve berelerde püskül kullanılabilir ve evde kolay püskül nasıl yapılır 2 dakikada püskül yapımı mümkündür. Püskül birçok dekoratif ürünün de ayrılmaz bir parçasıdır ve kadınlar püskül yapımını öğrenerek yaptıkları tasarımlarda rahatlıkla kullanabilir.

Orlon ya da iplerden evde kolay püskül nasıl yapılır 2 dakikada püskül yapımı tarifleri internette yer almaktadır ve kadınlar özellikle hobi sayfalarından bu tariflere rahatlıkla ulaşabilirler. Püskül yapımı son derece kolaydır. Kullanılmak istenen ip, dilenen püskül uzunluğunun iki katı olarak hesaplanıp katlanır. Katlama işlemi püskülde arzu edilen kalınlığa göre yapılır.

Ardından ip tam ortadan ikiye katlanır. Katlama yerinde bir miktar boşluk bırakılır ve aynı iple bağlanır. Püskül artık hazır demektir ve bu yolla dilenen çeşit ip kullanılarak çok çeşitli renklerde püsküller üretilebilir. İnternet üzerinde adım adım resimli tariflerle püskül yapımı anlatılmaktadır.

Kadınlar yaptıkları herhangi bir çalışma için püsküle ihtiyaç duyuyorlarsa bu resimli anlatımlardan fayda sağlayabilirler ve ihtiyaçları olan püskülleri kendileri kolaylıkla yapabilirler. Gerçekten çok kısa sürede yapılabilen püsküller dilenen alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Piyasada hazır püskül satılsa da bunları evde yapmak kadınlara çok daha fazla seçenek sunmaktadır. Örgü kazaklarda da kullanımı yaygın olan püskül yapımını öğrendiklerinde kadınlar bu püskülleri değerlendirebilecekleri farklı alanlar bulacaklardır.

evde-kolay-puskul-yapimi
Evde Kolay Püskül Nasıl Yapılır? 2 Dakikada Püskül Yapımı

einfache Quaste – easy tassel – gland facile

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*