Boş Teneke Kutulardan Çatal Kaşık Kabı Yapmak

Boş Teneke Kutulardan Çatal Kaşık Kabı Yapmak

Bu tür pratik çalışmalar aslında tam bekar evlerinde yaşayanlara göre… yapımı oldukça basit olan bu çalışma ile boş teneke kutulardan çatal kaşık kabı yapmak isteyenler kolaylıkla yapabilirler. Evde bu tür malzemeler sürekli bulunur. Boş teneke kutularını değerlendirebileceğiniz bu çalışma ile hem yeni bir kaşık çatal bıçak koyma kutularına sahip olacaksınız. Hem de boş teneke kutularını atmamış ve onları değerlendirmiş olacaksınız. Öncelikle malzemelere göz atalım ;

  • boş teneke kutuları.
  • sprey boya.
  • yapıştırıcı.
  • vida ve tornavida.
  • tahta.

Resimli anlatımda boş teneke kutularından kap kaçak malzemesini koyabileceğiniz çalışmayı yapabilmek için tüm adımlar anlatılmış. İlk olarak boş teneke kutuları veya boş konserve kutuları boyayla boyanıyor. Ardından bir araya getirilip yapıştırılmış. Bir tahta yardımı ile tüm tenekeleri bir araya getirip küçük vidalar ile sabitlenmiş. Siz bu aşamayı yapıştırıcı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

 
 

Altta resimli anlatımda boş teneke kutusundan kaşık çatal koyma eşyası yapımı ile ilgili detaylar verilmiş. Buyurun resimli anlatıma ;

bos-teneke-kutulardan-catal-kasik-kabi-yapmak

Renk seçimine siz karar verebilirsiniz. Bu tür çalışmaları sürekli olarak kendin yap kategorisinde paylaşıyorum. Böylece sizde benzer geri dönüşüm çalışmalarını yapabilir ve evinizde eskileri değerlendirebilirsiniz. Değerlendirme ve geri dönüşüm kategorilerine mutlaka göz atmanızı öneririm. Bu bölümlerde benzer çalışmalara sürekli ulaşabilirsiniz. Yine bu yazımın sonunda karşınıza benzer yazılar bölümü çıkacak. O bölümde de paylaştığım diğer çalışmalara ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://724kadin.com/

 

Plastik Şişeden Kuş Yuvası Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde kuş yuvası yapmak, pet şişeden kuş evi yapmak ve pet şişeden kuş yuvası yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir