Evde Çoraptan Çim Adam Yapmak

Eskiden çocuklara okul ödevi verilirdi. Çim adam yapma projeleri ders ödevi olarak verilirdi. Bu yazımda paylaştığım çalışma bana o günleri hatırlattı. Evde çoraptan çim adam yapmak için paylaştığım resimli anlatımda bildiğiniz bir çorap kullanılıyor ve içine toprak ve çim tohumu koyularak, her gün sulanıyor ve çim büyüyor. Bu çalışmanın farklı kısmı ise çorabı kirpi şeklinde yapmışlar.

Sizde çoraptan kirpi çim adam yapabilir ve suladıkça çimlerini yani kirpinin dikenlerini çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Evde çoraptan çim adam yapmak diye yazdım fakat bu çalışmaya aslında çoraptan kirpi çim adam yapmak desek daha doğru olur aslında… fakat öyle de desek böyle de desek, sonuç olarak çim adam çalışması olduğu bariz meydanda… evde çoraptan kirpi çim adam yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

evde-coraptan-cim-adam-yapmak

Evde çoraptan çim adam yapmak için sanırım daha önce tül çoraptan çim adam yapmak için resimli anlatım paylaşmıştım. Bu yazımda paylaştığım çalışmadaki gibi sizde evde kolay çim adamlar yapabilir ve çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Daha önce tül çoraptan çim adam yapmak isteyenler için güzel resimli anlatımlar paylaştığımı hatırlıyorum. Evde kolay çim adam yapmak için malzemeler ise ;

  • çorap.
  • çim tohumu.
  • toprak.
  • oyuncak göz.
  • makas.
  • iğne iplik.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Sanırım çim adam yaparken talaş da kullanılıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam. Eğer yanlışım varsa beni lütfen yorum yazarak düzeltin. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/29699133

 

Tığ İşi Örgü Çiçek Motifi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. crochet fleur, crochet flower ve evde tığ işi çiçek deseni yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir