Evde Kağıttan Kolay Süs Yapımı – Resimli Anlatım

Evde Kağıttan Kolay Süs Yapımı – Resimli Anlatım

Kağıttan yapılan çalışmaları sıkça paylaşmaya çalışıyorum. Hatta origami kategorisinde kağıt katlama sanatı ile yapılan birçok çalışmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Kağıt katlama sanatı sayesinde birçok çalışmayı yapabilir ve evinize değişik süsler oluşturabilirsiniz. Kağıttan süs yapılışı ile ilgili diğer çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap ve origami bölümlerinde bolca bulabilirsiniz. Aşağıdaki çalışmayı yapabilmeniz için öncelikle beyaz kağıtları yuvarlak şeklinde çizip kesmeniz gerekiyor. Ardından yuvarlak olan kağıtları resimlerde görüldüğü gibi tam ortaya gelecek şekilde çizgiler çizip, çizilen yerden makas ile kesmeniz yeterli olacaktır.

Çizdiğiniz çizgilerden kestikten hemen sonra resimlerde görüldüğü gibi içeriye doğru kıvırmak gerekiyor. Kıvırma işleminden sonra resimde görüldüğü gibi şekil ortaya çıkıyor. Bu çalışmadan birkaç tane yaptıktan sonra hepsinin ortasından bir ip geçirerek çalışmayı sarkaç süs olarak da dönüştürebilirsiniz. Kağıttan sarkaç süsler yaparak evinizin istediğiniz bir bölümünde kullanabilirsiniz.

 
 

Sarkaç süs yapılışı ile ilgili makalepark.com platformumuzda birçok çalışmanın resimli anlatımını ve anlatımlı videosunu bulabilirsiniz. Kolay yapılan süs çalışmalarını sizde evinizde pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu makalede paylaşılan çalışma cam kenarına konulan süs olarak düşünülmüş. Siz daha değişik ve farklı bir hale getirebilirsiniz. Malzemelerini kolaylıkla bulabilir ve basit bir şekilde çalışmayı resimli anlatımdan yararlanarak yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-kagittan-kolay-sus-yapimi

Gördüğünüz gibi kağıttan yapılan süs oldukça güzel duruyor. Farklı renkteki el işi kağıtlarını kullanarak da bu çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Yaptığınız kağıt süs çalışmasını oluşturup turistik yerlerde satışa dahi sunabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.buzzfeed.com/peggy/40-diy-home-decor-ideas-that-arent-just-for-chris?sub=1890497_721435#.wjA1VqajX

 

Evde Küçük Ağaç Kütükten Kalemlik Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ağaç kalemlik yapımı, ağaç kütükten kalemlik ve ağaçtan kalemlik yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir