Evde Pet Şişeden Vazo Yapımı – Resimli Anlatım

evde-pet-siseden-vazo-yapimi-700x415

Evde Pet Şişeden Vazo Yapımı – Resimli Anlatım

Çok güzel bir kendin yap projesi ile tekrar karşınızdayım. Bu yazımda sizlere evde kullanmadığınız pet şişelerden nasıl vazo yapacağınızı gösteren bir çalışma paylaştım. Hepimizin evinde boşalan plastik şişeler, kola şişeleri veya gazoz şişeleri vardır. Önemli olan vazo olarak düşündüğümüz ebatta bir plastik şişe olmasıdır. Resimli anlatımda anlatılan çalışmayı çok kolay bir şekilde sizde evinizde yapabilirsiniz. Evde pet şişeden vazo yapımı çalışmasını farklı şekillerde kendinize göre değiştirip de yapabilirsiniz.

Evde plastik şişeden vazo yapılışı için malzemeler ;

  • plastik şişe.
  • maket bıçağı.
  • makas.
  • su.
  • gerçek çiçek.

Öncelikle plastik şişenin üst kısmını kesmeniz gerekiyor. Daha sonra süsleme çalışması için üst kısımda bulunan huni bölümünü kestikten hemen sonra altta kalan kısımları resimde görüldüğü gibi belirli aralıklarda aşağıya doğru kesmeniz gerekiyor. Bir nevi saç yaptığınızı düşünün. Daha sonra aralıklı kestiğiniz parçaları aşağıya doğru eğerek onları vazonun süsüne dönüştüreceksiniz. Eşit uzunlukta aşağıya doğru eğdiğiniz parçalardan bazılarını uzun bırakmanız vazonun daha şekilli ve güzel gözükmesini sağlayacaktır. Resimli anlatımda ki gibi çalışmayı tamamladıktan sonra içine su ve gerçek bir çiçek koyup, plastik vazonuzu istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-pet-siseden-vazo-yapimi

Son resimde gözüktüğü gibi sizde dekoratif plastik vazonuzu evinizin istediğiniz köşesinde keyifle kullanabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaparken uzun bıraktığınız kıvrımları kendinize göre daha farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Dilerseniz örnekteki çalışmanın aynısını da yapabilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

PlastikVase – plastic vase – vase en plastique

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Evde Pet Şişeden Vazo Yapımı – Resimli Anlatım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*