Evde Peynirli Pastane Poğaçası Yapımı – Anlatımlı

 

 

0

 

Evde Peynirli Pastane Poğaçası Yapımı – Anlatımlı

Yemek tarifleri köşemizden merhaba… sizlere bu yazımda çok güzel bir lezzetin tarifini anlatımlı çalışma olarak paylaştım. Evde peynirli pastane poğaçası yapımı ile ilgili paylaştığım anlatımlı videodan yararlanarak sizde evinizde pastanelerde satılan o meşhur peynirli poğaçalardan yapabileceksiniz. Evinizde bu güzel lezzeti yapabilir ve çocuklarınızla birlikte afiyetle yiyebilirsiniz.

Yine kutlamalarda, doğum günlerinde veya altın günlerinde de sofralarınızı süsleyecek olan bu güzel lezzeti komşularınıza da sunabilirsiniz. Yapımı ile ilgili aşağıda öncelikle size malzemelerini paylaştım. Malzemelerin hemen arkasından yapılışını anlatımlı ve detaylı Oktay usta videosunu takip ederek öğrenebilirsiniz. Daha önce biliyorsunuz sizlere açma poğaça tarifini paylaşmıştım. Birbirinden güzel lezzetleri paylaşmaya da devam edeceğim.

 

 

evde-peynirli-pastane-pogacasi-yapimi

Şimdi gelelim malzemelerin ne olduğuna ;

Peynirli Pastane Poğaçasının Malzemeleri ;

  • 3,5 su bardağı un.
  • yarım paket yaş maya.
  • 1 çay bardağı süt.
  • yarım çay bardağı zeytinyağı.
  • tuz.
  • su.

Malzemelerden sonra sıra geldi anlatımlı videoya ;

Bu güzel lezzeti evinizde ailenizle birlikte sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Pastanelerde satılan o meşhur peynirli poğaçayı yapıp evinize gelen misafirlerinize de takdim edebilirsiniz. Afiyet olsun.

feuilleté au fromage – cheese pastry – Käsegebäck

 

Daha önce paylaştığımız Örgü Kitap Kapağı Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir