Evde Renkli Bileklik Yapımı

evde-renkli-bileklik-yapimi-554x415
Evde Renkli Bileklik Yapımı

Renkli takı yapımı

Yaz aylarının gelmesiyle renkli bilekliklere duyulan ilgi artar. Bu nedenle çok farklı malzemeler kullanılarak evde renkli bileklik yapımı çalışmaları da hız kazanır. İnternet üzerinden özellikle çocukların kullanımına uygun sayısız uygulama videosu vardır. Anneler bu video yardımıyla renkli ipleri kullanarak kızları için çeşitli renklerde bileklikler hazırlayabilirler.

Renkli bileklikler tığla örme şeklinde ya da makrome yapılarak hazırlanabilir. Makrome bileklik yapımı için makrome örme yöntemini bilmek gerekir fakat bunu da internet üzerinden öğrenmek mümkün olmaktadır. Örgü ya da makrome bileklik çalışmalarında boncuk kullanarak yapılan bilekliklerin daha da hareket kazanması sağlanabilir.

Renkli pipetler kullanılarak da bileklik yapmak mümkündür. Renkli pipetler bir makas ile küçük parçalar halinde kesilir. Hangi renkler kullanılmak isteniyorsa o renk pipetler kesilmelidir. Kesilen pipet parçaları bir yağlı fırın kağıdı içine uzunlamasına yayılır ve yağlı kağıdın boşta kalan kısmı malzemenin üzerine kapatılır.

Sızak bir ütü ile malzemenin üzerinden geçilir. Ütü pipet parçalarının erimesini ve birbirine yapışmasını sağlayacaktır. Elde edilen ürünün iki ucundan delik açılır ve buralardan uygun bir ip geçirilir. Bileklik bu ipler bağlanarak kullanılır. Bu da farklı bir malzeme kullanarak evde renkli bileklik yapımı şeklidir. Bu gibi çeşitli malzemeler ile renkli bileklikler üretmek mümkündür. İnce kristal boncuklar kullanılarak çok şık hapishane işi bileklikler yapılabilir. Renkli lastikler veya renkli keçe kullanarak da değişik bileklik modelleri elde edilebilir.

evde-renkli-bileklik-yapimi
Evde Renkli Bileklik Yapımı
About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*