Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım


evde-sabun-yapimi18

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde sabun nasıl yapılır? ve evde sabun nasıl hazırlanır? bu iki soruya cevap bu yazımızda saklı… Sizlerde evinizde kolaylıkla ev yapımı sabunlar yapabilirsiniz. Evde sabun yapılışı ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde evde sabunlar hazırlayabileceksiniz.

Malzemeler : 

– 448 gr. Hindistan cevizi yağı.
– 532 gr. Hurma yağı.
– 700 gr. Hurma çekirdeği yağı.
– 112 gr. Mango yağı.
– 266 gr. Sodyum hidrogsit.
– 672 gr. Arı su.
– 0.15 cc doğal pembe renklendirici.
– İsteğe bağlı güzel kokması için ıtır yağı.


Hazırlanışı :

Yeteri kadar sıcaklıktaki suyun içerisine kül suyunu dökün. Kenardaki hazırlanmış sete ve suyun içine 1 renklendiriciyi ekleyin. Bütün yağları ve eriyikleri karıştırın. Yağların içine süzülmüş kül suyunu karıştırın. Tonu tutturana kadar renkleri ekleyin. Uygun yoğunluğu buluncaya kadar da mixerle karıştırın. Itır çiçek yağını ekleyin. Yeteri kadar miktarı parçalara bölüp daha sonra dışarıda kurutun.

à la maison de fabrication de savon – soap-making at home – Seifenherstellung zu Hause – sæbe-making hjemme – em casa de fabricação de sabão – a casa, fare il sapone

Eski Tişörtten Bolero Yapımı Resimli Anlatım başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*