Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

 

 

0

 

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde sabun nasıl yapılır? ve evde sabun nasıl hazırlanır? bu iki soruya cevap bu yazımızda saklı… Sizlerde evinizde kolaylıkla ev yapımı sabunlar yapabilirsiniz. Evde sabun yapılışı ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda kolay bir şekilde evde sabunlar hazırlayabileceksiniz.

Malzemeler : 

– 448 gr. Hindistan cevizi yağı.
– 532 gr. Hurma yağı.
– 700 gr. Hurma çekirdeği yağı.
– 112 gr. Mango yağı.
– 266 gr. Sodyum hidrogsit.
– 672 gr. Arı su.
– 0.15 cc doğal pembe renklendirici.
– İsteğe bağlı güzel kokması için ıtır yağı.

Hazırlanışı :

 

 

Yeteri kadar sıcaklıktaki suyun içerisine kül suyunu dökün. Kenardaki hazırlanmış sete ve suyun içine 1 renklendiriciyi ekleyin. Bütün yağları ve eriyikleri karıştırın. Yağların içine süzülmüş kül suyunu karıştırın. Tonu tutturana kadar renkleri ekleyin. Uygun yoğunluğu buluncaya kadar da mixerle karıştırın. Itır çiçek yağını ekleyin. Yeteri kadar miktarı parçalara bölüp daha sonra dışarıda kurutun.

à la maison de fabrication de savon – soap-making at home – Seifenherstellung zu Hause – sæbe-making hjemme – em casa de fabricação de sabão – a casa, fare il sapone

 

 

Daha önce paylaştığımız Eski Tişörtten Bolero Yapımı Resimli Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir