EVİNİZE RENK KATACAK ÖRGÜ MİNDERLER

 

 

0

 

Güzel bir motif ve dekor amaçlı yastıklarda kullanacağınız harika bir model. Yapımı gayet kolay ve şeması da bulunuyor. Örgü minder yapımında mutlaka denenmesi gereken ve görünüş bakımından bulunduğu yeri güzelleştiren bir örnek.

Motif o kadar güzel ki, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Kırlent modellerinde tercih edilebildiği gibi hatta örgü bardak altlığı olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Tarifini vereceğim motif için videolu yabancı bir anlatım da mevcut.

Renkli örümcek örgüsü

Bir diğer adı örümcek ağı örgü modeli olan motifi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Motif için paylaşacağım şemayı da kullanarak turları tamamlayıp, örgü minder çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Örgü minderin teknik ve başlangıç kısmı ise şöyle ; İlk olarak 1.tur da sihirli halka içerisine 3 zincir çekerek başlayacaksınız. Sonra 5 zincir daha çekip, halka oluşturmalısınız. Hemen yanına ise 2 trabzan yapacaksınız.

Aralarda ise 4 zincir çekip, aynı işlemi 3 kere tekrar edeceksiniz. 2. tur itibariyle de bir önceki turda yapılan yuvalara 3 adet trabzan ve 3 zincir aynı bölüme 3 trabzan yapılacak. Aralarda ise diğer yuvaya atlarken 1 adet zincir çekilecek.

renkli-orgu-minder-yapimi

renkli-orgu-minder-yapimi

3. tur ise örneğin kurulmaya başlandığı turdur. Bu tura geldiğinizde örneği kurmaya başlayacaksınız. Köşelerde 3 trabzan ve 3 zincir aynı yere 3 trabzan yapılacak. Sonra da 1 zincir çekilecek. Bir önceki tur için yapılan tığa ilmek dolayıp, 1 trabzan yapılacak.

 

 

Tığa yine ilmek almadan 1. turda bulunan yuvaya batacaksınız. İlmeği uzatıp çekeceksiniz. Sonra da yan kısma batıp, sık iğne gibi 2 ilmeği birlikte öreceksiniz. Sonra da 1 trabzan yapıp öteki yuavaya geçeceksiniz.

renkli-orgu-minder-yapimi8

Anlatım karışık geldiyse de alttaki videoyu sessizde izleyerek, nasıl yapıldığını daha iyi kavrayabilirsiniz. İlk kez yapanların kafası karışabilir. Ancak bu motifin başlangıcını daha önceki örgü anlatımlarında vermiştik. Fakat hiç üzülmeyin videoyu izleyerek nasıl yapıldığını detaylıca öğreneceksiniz. Galerideki şemayı incelemeyi de unutmayın. Bu motifi dilediğiniz renkleri kullanarak istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Galeride yapılmış örnek çalışmalar mevcut. Bakmadan geçmeyin. İyi pazarlar hanımlar.

İp sarmalı motif nasıl yapılır

 

Daha önce paylaştığımız ÜZÜM SALKIMLI ŞAL MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Serap Çetintürk

Moda üzerine bilgim çok. Trend giysiler, örgüler ve ev hanımlarına uygun önerilerim olacak. Paylaşımlarım sizi çok değiştirecek ve modayı benimle yakından takip edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir