Fimo Hamurundan Minyatür El Yapmak

fimo-hamurundan-minyatur-el-yapmak2

Fimo Hamurundan Minyatür El Yapmak

Polimer kilden yapılan çalışmaları sizde seviyorsanız bu gün yazımda sizlere çok güzel bir fimo hamurundan minyatür el yapmak için resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımda polimer kilden minyatür el yapımını detaylı olarak gösteriyor. Fimo hamuru ile yapılan birçok çalışmayı sitemizde yer alan fimo hamuru bölümünde paylaşmıştım. Yine bu gün sizlere bir değişiklik yapayım dedim ve fimo hamuru ile el yani minyatür el çalışmasının resimli anlatımını paylaştım. Sizde bu tür çalışmalarla uğraşıyorsanız resimli anlatımda nasıl yapıldığı detaylı olarak gösterilmiş.

Fimo hamurundan el yaparak bunu süs olarak kullanabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaya mıknatıs yapışıtırp, fimo hamurundan el magneti olarak buzdolabına süs olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu tür minyatür çalışmalar yaparak turistik yerlerde kolaylıkla satabilirsiniz. Fimo hamurundan el anahtarlık, polimer kilden minyatür el magnet gibi çalışmaları farklı farklı yapıp, turistlere kolaylıkla satabileceğinizi de unutmayın.

Polimer kil öncelikle el şekline getiriliyor. Ardından parmaklar ve tırnaklar ile parmak üzerindeki yaşlılık izleri çiziliyor. Daha sonra sprey boya ile isterseniz el rengine boyayabilirsiniz. Yada standart hali ile de kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri polimer kilden minyatür el yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

fimo-hamurundan-minyatur-el-yapmak

Fimo hamuru kategorisinde benzer birçok çalışmayı sizlere daha önce de paylaşmıştım. Yine bu yazımın hemen sonunda benzer yazılar bölümünde polimer kilden yapılan çalışmalara ulaşabilirsiniz. Onları da incelemenizi öneririm. Gerçekten değişik ve güzel çalışmalar bulunuyor. Kolay gelsin.

source : http://paperfaceparade.deviantart.com/art/Hand-Polymer-Clay-Tutorial-122196766?q=gallery:paperfaceparade/12181763&qo=10

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*