Gazete Kağıdından Sepet Yapımı


gazete-kagidindan-sepet-yapimi5-454x415

Gazeteden sepet nasıl yapılır

Gazete kağıtlarını çoğu zaman ambalaj yapmak için kullanırız. Bazen eskileri atarız. Bazen de yakmak için veya ateşi tutuşturmak için sobada kullanırız. Ama artık gazeteleri kullanarak sepet yapabileceğiz. Gazeteden sepet nasıl yapılır diyenler için paylaştığım bu güzel çalışmayı sizde öğrenip yapabilirsiniz hanımlar.

Gazete kağıdından sepet yapılışı ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda sizlere gazetelerden çok kolay ve güzel sepet yapımıyla ilgili resimli anlatım paylaşacağız. Sizde evinizde kullanmadığınız fazlalık gazetelerden çok harika sepetler yapabilirsiniz.

Artık gazeteleri kıvırdıktan sonra onlardan elde ettiğiniz çubuk malzemesini yapıştırıcıya değdirmeniz gerekiyor. Daha sonra onları silindir şeklinde iç içe büzerek yapacağınız bu güzel çalışma da biraz fazla zamanınız olsa iyi olacak.


Çünkü epey bir zaman yiyen bir iş. Bu yüzden boş bir pazar gününüzü değerlendirebilirsiniz. Farklı olarak yapılmış çalışmalar altta yer alıyor. İnceleyerek sizde gazeteden sepet yapılışını öğrenebilirsiniz ve yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Yapımı zor olmayan çalışmayı bitirdikten sonra önerim sprey boya ile üzerini boyayın. Beyaza boyayabilirsiniz ve harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Ben gazete kağıtlarından sepet yapamam diyenleri duyar gibiyim. Ama dert etmeyin.

İlk yaptığınız bir şeye benzemese de zamanla bu çalışmada kendinizi geliştirebilir ve güzel şeyler ortaya çıkarabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor değil. Sadece biraz beceri ve zamana ihtiyacınız var.

Eşinizle de yapabileceğinizi söylemek isterim. Yardım isteyin ve hemen yapın. Güzel bir hobi çalışması hanımlar kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Çoraptan Bebek Yapılışı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*