Gazeteden Şapka Nasıl Yapılır?


gazeteden-sapka-nasil-yapilir

Çocukluğumuzun en güzel hatıralarından bir yazıyla karşınızdayım. Bu yazımda sizlere gazeteden şapka nasıl yapılır? diyenler için resimli anlatım paylaştım. Eskiden gazete kağıdından şapka yaparak güneşten korunmaya çalışırdık.

Yapımı oldukça basit olan gazete kağıdından şapka yapımı ile sadece bir gazete sayfasından kolay şapkalar yapabilmek mümkün. Tabi ki eskiden yokluk vardı. Şimdi harika bir bolluk var. Kıymetini biliyor muyuz? bilmiyorum ama, yeni nesil şanslı olduğunu söyleyebilirim. Bu çalışmayı çocuklarınıza gösterdiğinizde belki de size gülecekler. Hatta bu basit çalışmayı önemsemeyebilirler.

Fakat eskiden gazeteden şapka yapmak, gazete kağıdından kayık yapmak gibi çeşitli eğlencelerimiz vardı. Bu çalışma da eskilerden kalma ve gazete kağıdından şapka yapmak isteyenler için bir nostalji olsun diye paylaştım. Şimdi sizleri gazete kağıdından kolay şapka yapmak isteyenler için basit yapımını gösteren resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.


gazeteden-sapka-nasil-yapilir

journaux sur un chapeau – Zeitungen aus dem Hut – newspapers out of a hat – ephemerides de biretum – giornali su un cappello – periódicos fuera de un sombrero

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça kolay olan gazete kağıdından şapka yapmak için resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz. Kolay yapılan şapka ile özellikle köylerde tarlada çalışırken insanımız güneşten korunmak için bu tür çalışmaları çokça yaparlardı. Dediğim gibi bu tür çalışmalar eskide kaldı. Umarım bir nostalji yaşatmış olmuşumdur size… kolay gelsin.

Kolay Rüzgar Gülü Yapımı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Gazeteden Şapka Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*